Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru offside al oaspeţilor VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru offside al oaspeţilor
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri
Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem” Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem”
”Uită-te la el! E depăşit de situaţie, eu nu am mai văzut antrenor ca ăsta”. Ionel Ganea, fără menajamente cu Bogdan Lobonţ ”Uită-te la el! E depăşit de situaţie, eu nu am mai văzut antrenor ca ăsta”. Ionel Ganea, fără menajamente cu Bogdan Lobonţ

VIDEO | Încă un pas greşit pentru Şepcile Roşii: Gloria Buzău - ”U” Cluj 2-1. Ardelenii au deschis scorul, dar trupa lui Ilie Stan a întors pe final

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 13 sep 2020

Singurul meci al zilei de duminică din Liga 2 a adus spectacol pe arena din Buzău, unde Gloria a produs surpriza şi a câştigat, contra celor de la Unviersitatea Cluj, cu scorul de 2-1.

Trupa lui Adi Falub a deschis scorul în minutul 15, prin nou venitul Golan, care a scăpat singur cu portarul şi a marcat cu sânge rece. Din acel moment, Universitatea Cluj a dat semne de slăbiciune şi treptat a lăsat ritmul jocului în controlul celor de la Gloria Buzău, care au profitat în repriza secundă.

Iurcu a deviat în poarta lui Muţiu, în minutul 72, o centrare venită de la Pârvulescu, care a luat prin surprinderea defensivei clujene. Iar în minutul 86, acelaşi Iurcu, introdus în minutul 66, a reuşit ”dubla”, cu o lovitură de cap, din careul mic.

Gloria Buzău: Stoian – Ghinga, Toma, Ioniţă, Balgiu, Tucaliuc, Huiban (78 Piftor), Ignat (46 Pârvulescu), Roşă (46 Stoica), Roşu, Savin (46 Ciobanu).

Universitatea Cluj: Muţiu – Miguel (87 Ştefănescu), Luchin, Mureşan, Neciu (77 Roskopf), Filip, Negrean, Barbu (77 Taub), Mânărean (61 Ilieş), Goga, Golan