Pancu, o nouă răbufnire la arbitraj, după meciul controversat cu Petrolul.  ”Rupe un echilibru, se creează o stare de nervozitate în tabăra noastră” Pancu, o nouă răbufnire la arbitraj, după meciul controversat cu Petrolul. ”Rupe un echilibru, se creează o stare de nervozitate în tabăra noastră”
Setien şi Barcelona, dependenţi de Messi. Ce spune presa despre un eventual transfer Setien şi Barcelona, dependenţi de Messi. Ce spune presa despre un eventual transfer
Dinamo - Poli Iaşi a început cu un moment controversat. VIDEO | Penalty-ul acordat de Chivulete la faza la care comentatorul Look aştepta "galben" pentru simulare Dinamo - Poli Iaşi a început cu un moment controversat. VIDEO | Penalty-ul acordat de Chivulete la faza la care comentatorul Look aştepta "galben" pentru simulare
VIDEO | Hamilton, victorie la pas în Marele Premiu al Ştiriei. Ferrari, cursă de coşmar VIDEO | Hamilton, victorie la pas în Marele Premiu al Ştiriei. Ferrari, cursă de coşmar
Veste bună dinspre Parma: fără cazuri de coronavirus la echipa lui Ionuţ Radu! Veste bună dinspre Parma: fără cazuri de coronavirus la echipa lui Ionuţ Radu!
ACUM: Dinamo - Poli Iaşi, live pe Look Plus. VIDEO | Sorescu deschide scorul după un penalty controversat. Mihaiu lovise bara ACUM: Dinamo - Poli Iaşi, live pe Look Plus. VIDEO | Sorescu deschide scorul după un penalty controversat. Mihaiu lovise bara

VIDEO | INSIGNE, „BICIUL NAPOLETAN”! NAPOLI ÎNVINGE PERUGIA CU DOUĂ PENALTY-URI ŞI SE CALIFICĂ ÎN SFERTURILE CUPEI ITALIEI

Video Publicat pe 14 ian 2020

Napoli s-a impus fără prea mari emoţii pe teren propriu în faţa Perugiei, scor 2-0, într-un meci din optimile Cupei Italiei transmis în direct de Look Plus. La formaţia de Serie B a evoluat în ultimele 35 de minute şi românul Vlad Dragomir.

Ambele goluri ale napoletanilor au fost marcate de Lorenzo Insigne, care a transformat două lovituri de la 11 metri, în minutele 26 şi 38.

Şi Perugia, echipă care ocupă locul 8 în Serie B, a avut şansa ei uriaşă de a reveni în joc. Însă dacă Insigne a fost foarte sigur pe el în execuţii, Pietro Iemmello, tot din penalty, i-a prilejuit portarului Ospina o paradă spectaculoasă. S-a terminat 2-0 şi Napoli merge, aşa cum era de aşteptat, în sferturile Cupei Italiei.