Jaqueline Cristian s-a calificat în turul secund la Madrid. Prestaţie perfectă contra unei jucătoare mai bine clasată Jaqueline Cristian s-a calificat în turul secund la Madrid. Prestaţie perfectă contra unei jucătoare mai bine clasată
Final de sezon perfect pentru Gică Hagi. ”Acum e bine, am revenit la identitatea noastră” Final de sezon perfect pentru Gică Hagi. ”Acum e bine, am revenit la identitatea noastră”
VIDEO | Sepsi - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ocazie mare irosită de Tavi Popescu în minutul 1 VIDEO | Sepsi - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ocazie mare irosită de Tavi Popescu în minutul 1
VIDEO | Louis Munteanu, imposibil de neconvocat la EURO. ”Sper să fiu şi eu acolo” VIDEO | Louis Munteanu, imposibil de neconvocat la EURO. ”Sper să fiu şi eu acolo”
Unirea Slobozia va juca pentru prima dată în Superliga! Ialomiţenii sunt promovaţi matematic după succesul de la Mioveni Unirea Slobozia va juca pentru prima dată în Superliga! Ialomiţenii sunt promovaţi matematic după succesul de la Mioveni
Ar fi o mega lovitură! Risto Radunovic, dorit de o rivală din play-off a celor de la FCSB Ar fi o mega lovitură! Risto Radunovic, dorit de o rivală din play-off a celor de la FCSB

VIDEO | Inter - Brescia 6-0. Trupa lui Conte face o adevărată demonstraţie de forţă în faţa ultimei clasate din Serie A

Fotbal Internațional Publicat pe 1 iul 2020

Inter s-a impus la scor în această seară, pe „Giuseppe Meazza”, 6-0 cu Brescia într-un meci din etapa a 29-a din Serie A, în direct pe Look Plus.

Gazdele au deschis scorul rapid, încă din minutul 5, la o fază la care Sanchez a centrat ideal, iar Young a venit liber şi a reluat imparabil de la 10-11 metri. Un sfert de oră mai târziu, acelaşi Sanchez a transformat un penalty, pentru ca în ultimul minut al primei reprize, Young să trimită în faţa porţii, de unde D'Ambrosio nu putea rata. A fost 3-0 la pauză, rezultat liniştitor pentru „nerazzuri”, care se puteau deja considera învingători după primele 45 de minute.

Însă Inter nu s-a oprit nici în repriza secundă. Gagliardini a dus scorul la 4-0, în minutul 52, iar Eriksen şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, în minutul 83. Şi tot danezul i-a oferit un assist lui Candreva, care a stabilit scorul final, 6-0,

După această victorie, Inter face 64 de puncte şi rămâne pe locul 3, dar se apropie la 4 puncte de ocupanta poziţiei secunde, Lazio, şi la 8 de liderul Juventus. De cealaltă parte, Brescia e ultima în clasament, are 18 puncte şi pare condamnată la retrogradare în acest sezon. Practic, „rândunelele” ar avea nevoie de un mic miracol pentru a se salva. însă mult aşteptatul miracol pare tot mai îndepărtat.