VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

VIDEO | INTER CÂŞTIGĂ CU EMOŢII LA CODAŞA BRESCIA. SLOVACUL SKRINIAR A COMPLICAT MECIUL DUPĂ CE A MARCAT ÎN PROPRIA POARTĂ

Video Publicat pe 30 oct 2019

Inter s-a impus greu la Brescia, 2-1, într-un meci din etapa a 10-a a primei ligi italiene. În direct pe Look Sport 2, Martinez a deschis scorul din minutul 23, iar Lukaku a majorat diferenţa în minutul 63. Dar cum 2-0 poate fi cel mai periculos scor, Inter şi-a complicat viaţa pe terenul Bresciei.

Slovacul Skriniar a trimis în propria poartă, în minutul 76, iar ultimul sfert de oră a fost dificil pentru echipa lui Antonio Conte. Totuşi, Inter a supravieţuit atacurilor gazdelor şi a plecat cu toate punctele de la Brescia. Graţie acestui succes, Inter este acum lider cu 25 de puncte, cu două mai mult decât Juventus, însă campionii en-titre au un meci mai puţin şi ar putea să revină pe primul loc în cazul unui succes cu Genoa.

De cealaltă parte, Brescia se afundă tot mai mult în subsolul clasamentului. „Rândunelele” sunt pe locul 18, retrogradabil, şi au adunat abia 7 puncte.