VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO Inter - Fiorentina 4-3. Thriller în 7 acte pe „Giuseppe Meazza”: Ribery a făcut show pentru toscani, dar gazdele s-au impus dramatic

Fotbal Internațional Publicat pe 26 sep 2020

Inter s-a impus în această seară, la mare luptă, 4-3 cu Fiorentina, la capătul unui meci spectaculos, cu dese răsturnări de situaţie.

În direct pe Look Sport 2, oaspeţii au lovit primii, prin ivorianul Kouame, încă din minutul 3. Inter a restabilit egalitatea abia în minutele suplimentare ale primei reprize, când Barella l-a văzut pe Lautaro Martinez, iar acesta a înscris cu un şut frumos. Imediat după reluare, în minutul 52, acelaşi Martinez a trimis spre poartă, iar Ceccherini a deviat nefericit, iar tabela arăta 2-1.

A fost momentul când a ieşit la rampă Frank Ribery. Mai întâi, francezul a inventat o pasă excelentă pentru Castrovilli, în minutul 57. Şase minute mai târziu, omniprezentul Ribery a inventat o pasă de geniu pentru Chiesa, care i-a readus pe toscani în avantaj.

Inter nu a cedat şi a reuşit să revină pe final.Lukaku şi D'Ambrosio. Cei doi au marcat golurile victoriei, în minutele 87 şi 89. Cu acest prim succes, „nerazzurrii” debutează cu dreptul în noua ediţie de campionat, iar în acest moment au 3 puncte şi sunt pe locul 8, în timp ce Fiorentina este a 10-a, tot cu 3 puncte, dar cu un meci mai mult disputat.