Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins
Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar
Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat
Transferul lui Florinel Coman în Qatar, din ce în ce mai criticat: „Acolo te duci când ai 34-35 de ani” Transferul lui Florinel Coman în Qatar, din ce în ce mai criticat: „Acolo te duci când ai 34-35 de ani”
Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia” Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia”
Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX

VIDEO | Inter - Sassuolo 2-1, pe Look Sport. Seară de coşmar pentru Vlad Chiricheş, vinovat la ambele goluri

Serie A Publicat de Andrei Ionascu pe 7 apr 2021

Inter Milano a câştigat meciul de pe teren propriu cu Sassuolo, scor 2-1, în etapa cu numărul 28 din Serie A, în direct pe Look Sport. Vlad Chiricheş a jucat până în minutul 90 pentru Sassuolo şi a făcut erori de marcaj la ambele reuşite ale echipei din Milano.

În mod surprinzător, Sassuolo a jucat mai bine decât Inter, liderul din Serie A. Oaspeţii au avut o posesie a mingii de 68% şi şi-au creat mai multe ocazii de gol (raport 14-8). Raportul şuturilor pe poartă a fost egal, 5-5.

Romelu Lukaku a deschis scorul în minutul 10, cu o lovitură de cap din careu, profitând de marcajul modest al lui Vlad Chiricheş.

Lautaro Martinez a înscris pe contraatac, în minutul 67, cu un şut din centrul careului, de lângă Vlad Chiricheş. Fundaşul român n-a reuşit să se apropie de atacantul argentinian şi să-l blocheze, deşi era foarte bine poziţionat în primă fază.

În urma acestei victorii, Inter Milano este aproape de câştigarea titlului în Serie A, având un avans de 11 puncte faţă de AC Milan, în fruntea clasamentului. Sassuolo rămâne pe locul 9.

Sursa foto: profimediaimages.ro

UPDATE 21:38 S-a încheiat meciul! Inter - Sassuolo 2-1

UPDATE 21:32 Vlad Chiricheş a părăsit terenul în minutul 90, fiind înlocuit cu Karamoko.

UPDATE 21:27 GOL pentru Sassuolo! 2-1! A înscris Traore în minutul 85.

UPDATE 21:10 GOL pentru Inter! 2-0! A înscris Lautaro Martinez, în minutul 66. Vlad Chiricheş n-a reuşit să-l blocheze în careu pe atacantul argentinian.

UPDATE 20:30 La pauză, Inter o conduce pe Sassuolo cu 1-0.

UPDATE 19:57 GOL pentru Inter! 1-0! A înscris Romelu Lukaku, cu o lovitură de cap, în minutul 10. Atacantul belgian a reluat mingea de lângă Vlad Chiricheş.

Fundaşul român Vlad Chiricheş (31 de ani) este titular pentru Sassuolo în meciul din deplasare cu Inter Milano, transmis în direct pe Look Sport, de la ora 19:45, în etapa cu numărul 28 din Serie A.

Sassuolo ocupă locul 9 în clasament, în timp ce Inter este liderul din Serie A. Echipa antrenată de către Antonio Conte are 9 victorii consecutive în campionat.

Vlad Chiricheş a reuşit două goluri şi o pasă de gol în 15 meciuri în Serie A, în acest sezon.

Defensiva lui Sassuolo a suferit în acest an, echipa primind cel puţin două goluri în ultimele cinci meciuri din Serie A. În plus, ultimul meci fără gol primit de Sassuolo datează din 11 decembrie 2020 (1-0 cu Benevento).