Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie
Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor” Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor”
Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou

VIDEO | INTER TRECE ŞI DE NAPOLI ŞI PARE DE NEOPRIT ÎN CURSA PENTRU TITLU! LUKAKU ŞI MARTINEZ, EROII UNEI SERI RECI PE STADIO SAN PAOLO

Video Publicat pe 7 ian 2020

În direct pe Look Plus, Inter s-a impus pe „San Paolo”, 3-1, în derby-ul etapei cu numărul 18 din Serie A. Oaspeţii, cu Lukaku şi Martinez în zi de graţie, nu le-au lăsat nicio şansă napoletanilor. Primul a reuşit „dubla”, în minutele 14 şi 33, iar argentinianul a marcat în minutul 62, într-un moment crucial, după ce Napoli reuşise să reducă din handicap prin Milik (minutul 39) şi părea capabilă să remonteze.

Inter s-a impus la final cu 3-1 şi revine după doar câteva ore pe primul loc cu 45 de puncte, tot atâtea câte are şi campioana Juventus, dar cu un golaveraj superior. Napoli, în schimb, este una dintre marile decepţii ale sezonului, la fel ca Milan. Echipa din sudul Italiei se află abia pe locul 8 şi are doar ceva mai mult de jumătate dintre punctele acumulate de Inter sau Juve (25).