”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Inter - Udinese 5-1. Echipa milaneză a sărbătorit câştigarea titlului în Serie A

Serie A Publicat de Andrei Ionascu pe 23 mai 2021

Inter Milano, campioana Italiei, a încheiat sezonul cu o victorie spectaculoasă pe teren propriu cu Udinese, scor 5-1, în direct pe Look Sport. ‘Nerazzurri’ au sărbătorit câştigarea celui de-al 19-lea titlu în Serie A.

Într-un meci fără miză, Inter a condus cu 2-0 la pauză, după reuşitele lui Ashley Young (8’) şi Christian Eriksen (44’).

În repriza a doua, gazdele au dus scorul la 5-0, după golurile lui Lautaro Martinez (55' - penalty), Ivan Perisic (64') şi Romelu Lukaku (71').

Udinese a înscris golul de onoare în minutul 79, prin Roberto Pereyra, din penalty.

Portarul Ionuţ Andrei Radu a fost rezervă la Inter. Titularul Samir Handanovic a fost înlocuit la pauza meciului, dar a fost introdus pe teren veteranul Daniele Padelli.

O mie de suporteri au avut voie pe San Siro pentru a asista la această partidă. Alţi peste 4.000 au rămas în afara stadionului şi şi-au încurajat echipa cu materiale pirotehnice.