Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou

VIDEO | Într-un peisaj de iarnă, Bayern Munchen câştigă cu emoţii în faţa celor de la Dinamo Kiev. Gol de senzaţie înscris de Lewandowski

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 23 nov 2021

Bayern Munchen rămâne cu procentaj de 100% în acest sezon de Liga Campionilor. Deşi au avut 8 absenţe, bavarezii s-au impus pe terenul celor de la Dinamo Kiev, cu scorul de 2-1. Partida a fost pe punctul de a nu începe, din cauza căderilor masive de zăpadă. Organizatorii s-au mobilizat exemplar, iar spectacolul fotbalistic nu a avut de suferit, terenul prezentându-se foarte bine pentru condiţiile meteo din capitala Ucrainei.

Lewandowski a deschis scorul, cu o execuţie fabuloasă din foarfecă, din 10 metri, după un balon respins de defensiva adversă.

Coman a majorat diferenţa înainte de pauză, cu o execuţie foarte bine plasată, după o pasă excelentă de la Tolisso.

Trupa lui Mircea Lucescu a revenit în meci, prin golul semnat de Garmash, cu o execuţie din interiorul careului ca l-a lăsat fără replică pe Neuer.

• Dinamo Kiev: Buschan - Kedziora, Zabarnyi, Syrota, Mykolenko - Sydorchuk, Shaparenko - Tsygankov, Buyalskyy, De Pena - Shkurin
  • Bayern Munchen: Neuer - Pavard, Nianzou, Hernandez, Davies - Goretzka, Tolisso - Sane, Muller, Coman - Lewandowski