Pancu, o nouă răbufnire la arbitraj, după meciul controversat cu Petrolul.  ”Rupe un echilibru, se creează o stare de nervozitate în tabăra noastră” Pancu, o nouă răbufnire la arbitraj, după meciul controversat cu Petrolul. ”Rupe un echilibru, se creează o stare de nervozitate în tabăra noastră”
Setien şi Barcelona, dependenţi de Messi. Ce spune presa despre un eventual transfer Setien şi Barcelona, dependenţi de Messi. Ce spune presa despre un eventual transfer
Dinamo - Poli Iaşi a început cu un moment controversat. VIDEO | Penalty-ul acordat de Chivulete la faza la care comentatorul Look aştepta "galben" pentru simulare Dinamo - Poli Iaşi a început cu un moment controversat. VIDEO | Penalty-ul acordat de Chivulete la faza la care comentatorul Look aştepta "galben" pentru simulare
VIDEO | Hamilton, victorie la pas în Marele Premiu al Ştiriei. Ferrari, cursă de coşmar VIDEO | Hamilton, victorie la pas în Marele Premiu al Ştiriei. Ferrari, cursă de coşmar
Veste bună dinspre Parma: fără cazuri de coronavirus la echipa lui Ionuţ Radu! Veste bună dinspre Parma: fără cazuri de coronavirus la echipa lui Ionuţ Radu!
ACUM: Dinamo - Poli Iaşi, live pe Look Plus. VIDEO | Sorescu deschide scorul după un penalty controversat. Mihaiu lovise bara ACUM: Dinamo - Poli Iaşi, live pe Look Plus. VIDEO | Sorescu deschide scorul după un penalty controversat. Mihaiu lovise bara

VIDEO| IVAN ŞI INVANOV LA PUTERE! CRAIOVA ÎNVINGE DINAMO ŞI SE APROPIE LA 3 PUNCTE DE LIDERUL CFR

Video Publicat pe 4 nov 2019

Universitatea Craiova s-a impus în faţa lui Dinamo, 4-1, în derby-ul etapei a 15-a. În direct pe Look Plus, „câinii” au lovit primii, prim Moldoveanu, care l-a învins pe Pigliacelli în minutul 11, însă centralul Marius Avram nu a validat reuşita pe motiv de ofsaid. După nici 10 minute, oltenii au deschis scorul prin Ivanov, după care Ivan a înscris şi el în minutul 31, speculând erorile defensivei dinamoviste. Şi tot Ivan i-a ridiculizat încă o dată pe fundaşii oaspeţilor, când a dus scorul la un neverosimil 3-0, în prelungiri, după un contraatac rapid.

Dinamo a încercat să iasă din corzi în repriza secundă şi a reuşit parţial. În minutul 57, Nistor a profitat de eroarea copilărească pe care a comis-o Vlădoiu şi a redus din handicap. Însă bucureştenii nu au mai reuşit mare lucru, ba chiar au mai încasat un gol pe final, în minutul 86, când Mihăilă l-a învins de la distanţă pe Piscitelli.

Echipa lui Victor Piţiurcă se impune meritat şi urcă pe locul 3. Craiova are acum 27 de puncte şi se află numai la 3 lungimi în spatele liderului CFR Cluj. De cealaltă parte, Dinamo e în afara play-off-ului, pe poziţia a 9-a, cu 20 de puncte.