LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul
Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

VIDEO | Jorge Costa, dezamăgit de arbitrajul lui Colţescu! "A fost o fază clară. Am respectat prea mult adversarul"

Superliga Publicat de Andrei Ionascu pe 23 nov 2020

Gaz Metan Mediaş şi FCSB au fost protagonistele celui mai spectaculos meci din acest sezon al Ligii 1. Medieşenii au pierdut cu 3-2, după un penalty controversat în minutul 90. Antrenorul lui Gaz Metan, Jorge Costa, a declarat că decizia arbitrului Sebastian Colţescu a fost una greşită şi că echipa lui nu merita să piardă.

Darius Olaru (11', 31') şi Sergiu Buş (90' - penalty) au înscris pentru FCSB, în timp ce Ronaldo Deaconu (16' - penalty) şi Ricardo Valente (60') au marcat pentru Gaz Metan.

La faza controversată a penalty-ului, puştiul Octavian Popescu a pătruns în careu şi l-a depăşit pe Mihai Butean, apoi a căzut, acuzând un fault. Pe reluări nu s-a putut observa un contact între mijlocaşul în vârstă de 17 ani şi fundaşul de la Gaz Metan.

"Nu am fost mulţumit de jocul echipei mele în prima repriză, poate că am respectat prea mult adversarul. Nu am fost fericit deloc! Dar sunt foarte fericit cu ceea ce s-a întâmplat în repriza a doua. Ne oferă încredere pentru viitor. Bineînţeles, nu sunt fericit cu decizia arbitrului. Cred că a fost o fază clară.

Poate că nu am meritat să câştigăm, având în vedere prima repriză. Dar per total nu meritam să pierdem. Ce am văzut în repriza a doua e echipa mea. Meciul nu a fost deloc uşor. La pauză le-am zis că trebuie să uităm rezultatul, să fim mai agresivi, să luptăm mai mult.

Construim ceva, dar trebuie să avem... nu vreau să spun ce, pentru că e nepoliticos, pentru a creşte. OK, facem şi greşeli, vom încerca să corectăm aceste greşeli", a spus Jorge Costa la finalul partidei.