Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | JURISTUL CLUBULUI CFR CLUJ, DEZVĂLUIRI INCENDIARE, ÎN DIRECT LA LOOK PLUS. CE SPUNE DESPRE ARBITRUL COLŢESCU

Uncategorized Publicat pe 1 sep 2019

CFR a fost învinsă de Astra, 2-3, în direct pe LOOK PLUS, într-un meci ăn care Mario Camora, în minutul 58, respectiv Cosmin Vâtcă, în minutul 62, au fost eliminaţi de centralul Sebastian Colţescu. Camora şi Vâtcă nu au fost singurii eliminaţi. Dan Petrescu a fost la rândul lui trimis la cabine, la finele primei reprize, pentru proteste.

Maniera de arbitraj a centralului Sebastian Colţescu a provocat iritare în tabăra clujenilor. Juristul CFR-ului, Ioan Ivaşcu, a făcut o serie de dezvăluiri legate de conflictul cu Colţescu, în direct pe LOOK PLUS, la finalul meciului.

„N-am mai întâlnit aşa ceva, cel puţin în ultimii 20 de ani, în Liga 1 nu cred că s-a mai întâmplat aşa ceva. Este inadmisibil modul de abordare de către centralul Colţescu. Fiecare gol al Astrei a venit pe nişte faulturi anterioare care nu s-au dat. La Costache a fost fault, nu s-a dat, iar apoi a venit golul”, a început oficilaul clujean, după care a continuat: „Ceea ce mi-au spus băieţii în vestiar... am rămas efectiv stupefiat. Pentru că şi Burcă, şi Peteleu mi-au spus: „Ionuţ, crede-mă, i-am spus lui Peteleu să dea cu doi metri în spate. Şi i-am spus: de ce ne dai doar nouă galbene? „F.....” a spus , îmi cer scuze de expresie, dar asta a zis. I-a făcut nesimţiţi pe fotbalişti”.

Ivaşcu a mai afirmat că a fost chemat de arbitru în camera arbitrilor, după care a fost îmbrâncit şi dat afară de către Colţescu. Asta, după ce oficialul ardelenilor l-a informat pe arbitru că va întocmi un memoriu împotriva sa. „I-am spus că mâine, la Comisia Centrală a Arbitrilor o să-i fac memoriu pentru că, părerea noastră, e cel mai slab arbitru din Liga 1. Şi efectiv şi-a ridicat maieul şi a spus: „da, sunt cel mai slab arbitru, uite ce abdomen am”, a adăugat oficialul CFR-ului.