VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză fară ocazii importante VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză fară ocazii importante
”O imagine şi un moment care nu mă caracterizează”. Bogdan Andone, reacţie fair-play, după ieşirea nervoasă din meciul cu Dinamo ”O imagine şi un moment care nu mă caracterizează”. Bogdan Andone, reacţie fair-play, după ieşirea nervoasă din meciul cu Dinamo
România, pe locul 7 după prima subdiviziune, la europeanul de la Rimini România, pe locul 7 după prima subdiviziune, la europeanul de la Rimini
Lovitură dată de FCSB! Jucătorul va semna pentru un salariu anual de aproape 500.000 de euro Lovitură dată de FCSB! Jucătorul va semna pentru un salariu anual de aproape 500.000 de euro
Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament
Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur

VIDEO | JUVE CÂŞTIGĂ PE „OLIMPICO” ŞI REVINE PE PRIMUL LOC

Noutăți Publicat pe 13 ian 2020

Juventus a câştigat cu 2-1 derby-ul cu Roma, pe „Olimpico”, în direct pe Look Plus. Piemontezii profită de semeieşecul lui Inter (1-1 cu Atalanta, ieri) şi trec pe primul loc.

Nici nu a început bine meciul, iar Demiral a marcat pentru Juve (minutul 3). Apoi, tot piemontezii au lovit, 7 minute mai târziu, de data asta prin Ronaldo, care a transformat un penalty. Trezită din corzi, Roma a încercat să reacţioneze, dar nu a reuşit nimic concret pentru a schimba tabela, până la pauză.

După reluare, gazdele au continuat să împingă jocul în terenul adversarilor, iar golul a venit inevitabil. Perotti a marcat din penalty, în minutul 68, şi a readus speranţa în Cetatea Eternă. Însă Roma nu a reuşit mai mult, iar meciul s-a încheiat cu victoria campioanei en titre, 2-1 pentru Juventus.

Graţie victoriei de azi, Juve face 48 de puncte şi revine pe primul loc. Pe 2 se află acum Inter, la două lungimi în spatele piemontezilor, în timp ce Roma are 35 de puncte şi este abia pe 5.