Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”

VIDEO | JUVE SCOATE UN EGAL PE SAN SIRO CHIAR FĂRĂ SĂ JOACE NIMIC ŞI ARE PRIMA ŞANSĂ SĂ SE CALIFICE ÎN FINALA CUPEI

Video Publicat pe 14 feb 2020

AC Milan şi Juventus au remizat în această seară, pe „San Siro”, 1-1, într-un meci din prima manşă a semifinalelor Cupei Italiei. În direct pe Look Plus, gazdele au deschis scorul în minutul 61, când Rebic l-a învins cu o execuţie spectaculoasă, din apropiere, pe bravul Buffon. Trei minute mai târziu, campionii Italiei au solicitat penalty la o fază discutabilă în careu, după ce autorul golului l-a lovit în faţă pe Cuadrado, dar arbitrul nu a acordat nimic,

Cu Milan în continuare la timona jocului şi cu Juventus neaşteptat de palidă, meciul se îndrepta spre o victorie la limită a gazdelor, chiar dacă „rossonerii” au rămas în 10 din minutul 71, după eliminarea lui Hernandez. Totul s-a năruit pentru gazde cu două minute înainte de final, când Calabria a interveni neglijent în propriul careu, iar lovitura de pedeapsă a fost transformată de Ronaldo, în minutul 90.

Cum în cele aproape 7 minute suplimentare nu s-a mai întâmplat nimic, Juventus pleacă de la Milano cu un egal şi cu gol marcat, şi porneşte cu prima şansă în returul care va avea loc la Torino, pe 4 martie.