VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

VIDEO | Juventus, calificare fără probleme în sferturile Cupei Italiei. Torinezii au făcut instrucţie cu echipa lui Radu Drăguşin, Sampdoria

Serie A Publicat pe 18 ian 2022

Juventus s-a calificat fără probleme în sferturile de finală ale Cupei Italiei. În direct pe Look Sport+ şi pe platforma PrimaPlay.ro, torinezii au trecut cu 4-1 de Sampdoria, pe teren propriu. La pauză, Juventus avea 1-0.

Juventus a deschis scorul încă din minutul 25, prin Cuadrado. A avut şansa să termine repriza primă în avantaj de două lungimi, dar un gol al lui Morata a fost anulat pe motiv de fault, după analiza VAR.

În partea secundă, Rugani a făcut 2-0 în minutul 52, iar Sampdoria părea că va reveni în meci odată cu reuşita lui Conti, din minutul 63. Nu a fost aşa, pentru că doar patru minute mai târziu Dybala a făcut 3-1. Scorul final a fost stabilit de Morata, în minutul 77.

Echipele de start:

• Juventus: Perin – De Sciglio, Danilo, Rugani, Sandro – Cuadrado, Locatelli, Arthur, Rabiot – Kulusevski, Morata.
  • Sampdoria: Falcone – Bereszynski, Magnani, Murru – Ricon, Conti, Thorsby, Askildsen, Augelli – Torregrossa, Caputo.

La oaspeţi, Radu Drăguşin a fost rezervă şi a intrat pe teren în minutul 81, în locul lui Augello, când scorul era deja 4-1.