I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman
Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele
Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami
Romeo Lavia, out pentru restul sezonului Romeo Lavia, out pentru restul sezonului
David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice
"Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor "Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor

VIDEO Juventus o pune la punct pe Inter şi revine pe primul loc în Serie A

Fotbal Internațional Publicat pe 8 mar 2020

Juventus Torino câştigă, în această seară, pe teren propriu, 2-0 cu Inter, în derby-ul etapei a 26-a din Serie A. În faţa unor tribune goale din cauza epidemiei de coronavirus, campionii Italiei au deschis scorul în minutul 55, când Ramsey a marcat din apropiere, după o fază prelungită de atac. Acelaşi Ramsey i-a oferit un assist lui Dybala, în minutul 67, iar argentinianul s-a distrat cu apărarea lui Inter şi a făcut 2-0. Oaspeţii au terminat în genunchi, după ce Padelli a văzut cartonaşul roşu şi şi-a lăsat echipa în inferioritate.

„Bătrâna Doamnă” se impune la final cu 2-0, face 63 de puncte şi revine pe primul loc. Pe poziţia secundă se află Lazio (62 de puncte), iar Inter pierde teren în lupta pentru titlu şi rămâne pe locul 3 cu 54 de puncte.