”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid ”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid
Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul
Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga
Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul
Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League
Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV

VIDEO | JUVENTUS SE IMPUNE CU BRESCIA ŞI TRECE PE PRIMUL LOC ÎN SERIE A

Video Publicat pe 16 feb 2020

Juventus a trecut azi de Brescia, 2-0, pe teren propriu, într-un meci din Serie A transmis în direct de Look Sport. Din minutul 37, „rândunelele” au rămas în 10, după ce Aye a văzut al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat. Un minut mai târziu, Dybala a deschis scorul din lovitură liberă, iar Cuadrado a stabilit scorul final, în minutul 75.

După acest succes, ”Bătrâna Doamnă”acumulează 57 de puncte şi urcă din nou pe primul loc, cel puţin până în această seară, când Inter evoluează pe terenul lui Lazio, în direct pe Look Sport 2. Cu o victorie la Roma, Inter ar redeveni lider, graţie golaverajului.

În schimb, învinsa lui Juventus, Brescia, se scufundă tot mai mult în partea inferioară a clasamentului. ”Rândunele” se află pe locul 19, penultimul, au abia 16 puncte şi vor avea viaţă grea în lupta pentru evitarea retrogradării.