VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia
”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi ”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi
VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine” VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine”
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul ultimelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul ultimelor campioane

VIDEO | Karagumruk - Galatasaray 1-1. Meci palpitant pe Look Sport, cu gol al gazdelor în minutul 88 şi o mare ocazie ratată pe final! Moruţan a intrat în locul lui Cicâldău în minutul 78

Alte campionate externe Publicat de Răzvan Cîrceag pe 7 nov 2021

Galatasaray a remizat în direct la Look Sport, 1-1 pe terenul lui Karagumruk, şi a rămas la nouă puncte în spatele liderului Trabzonspor. Cicâldău a fost titular şi a jucat timp de 78 de minute, fiind înlocuit chiar cu Olimpiu Moruţan.

După o primă repriză ştersă, în care gazdele au avut singura ocazie în minutul 41, meciul s-a animat în minutul 69, când rezerva Bertolacci a profitat de o greşeală a oaspeţilor şi l-a învins pe Muslera. Imediat, Terim i-a aruncat în luptă pe Moruţan, Yilmaz şi Diagne, iar presiunea a dat roade în minutul 88, când defensiva lui Karagumruk a cedat şi egipteanul Mostafa Mohamed a punctat pentru 1-1. Imediat, Pesic a ratat singur cu Muslera, iar Karagumruk - Galatasaray s-a terminat 1-1.

După acest rezultat, Galata a urcat la 21 de puncte, suficient pentru locul al patrulea, sub Konyaspr (23 de puncte), Halatyspo (23 de puncte) şi Trabzonspor (30 de puncte). Karagumruk are 19 puncte, la fel ca Fenerbahce şi cu o lungime sub Beşiktaş.

Karagumruk – Galatasaray 1-1 (Bertolacci 69 / Mostafa 88), ACUM pe Look Sport

• Karagumruk: Emiliano Viviano - Vegar Hedenstad, Burak Bekaroglu, Ervin Zukanovic, Caner Erkin - Lucas Biglia, Jimmy Durmaz - Yann Karamoh, Ahmed Musa, Fabio Borini - Aleksandar Pesic
  • Galatasaray: Fernando Muslera -  DeAndre Yedlin, Victor Nelsson, Marcao, Omer Bayram - Berkan Kutlu, Alexandru Cicâldău - Emre Kilic, Ryan Babel, Kerem Akturkoglu - Halil Dervishoglu
Minutul 90: Mare ocazie a gazdelor! Pesic scapă singur cu Muslera, dar finalizează slab şi îi dă şansa uruguayanului să respingă.

Minutul 88: GOL GALATASARAY! E rândul gazdelor să greşească în defensivă, Feghouli ratează în primă fază, apoi egipteanul Mostafa Mohamed înscrie pentru 1-1.

Minutul 74: Ryan Babel prinde un şut fabulos de la 30 de metri, dar execuţia sa loveşte bara transversală.

Minutul 78: Moruţan îi ia locul lui Cicâldău!

Minutul 69: GOL KARAGUMRUK! Emre Kilnic greşeşte în propria jumătate, Borini îi pasează lui Bertolacci, iar italianul, abia intrat pe teren, înscrie cu un şut prea bun pentru Mulsera!

Minutul 46: Începe repriza a doua. Cicâldău rămâne pe teren, dar Terim nu apelează încă la Moruţan.

Minutul 41: Ocazie importantă Karagumruk! Pesic primeşte o pasă neaşteptată fix în faţa portarului, dar controlează prost balonul şi este deposedat.

Minutul 1: A început partida!