VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt
”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul ”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul
Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial
Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic” Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic”
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24 VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24
Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri

VIDEO | KAYSERISPOR A SCĂPAT PRINTRE DEGETE VICTORIA CU ISTANBUL BB. SĂPUNARU A COMIS UN HENŢ ŞI S-A DICTAT PENALTY

Video Publicat pe 18 mar 2019

Liderul din Turcia, Istanbul BB, a întâmpinat mari probleme în deplasarea cu Kayserispor. Formaţia la care joacă şi Cristi Săpunaru a deschis scorul prin Şamil Cinaz. Pentru că nu a fost sigur dacă mingea a depăşit linia porţii, arbitrul a apelat la proba video. Golul a fost validat şi Kayserispor visa la o mare victorie. Oaspeţii nu s-au lăsat, iar în al patrulea minut al prelungirilor au primit penalty. Şi de această dată, centralul a apelat la VAR. Acesta a avut suspiciunea unui henţ la Săpunaru, lucru confirmat ulterior de imagini. Fostul rapidist a contestat decizia arbitrului, dar acesta a arătat punctul cu var. Adebayor l-a învins pe Lung junior şi meciul s-a terminat 1-1. Jucătorul care a trecut pe la Real şi Arsenal a ajuns, astfel, la 2 goluri în acest campionat. Istanbul BB ocupă locul 1 în Superliga Turcă, cu 58 de puncte. Kayserispor se află pe 12, cu 33 de puncte.