VIDEO | KAYSERISPOR A SCĂPAT PRINTRE DEGETE VICTORIA CU ISTANBUL BB. SĂPUNARU A COMIS UN HENŢ ŞI S-A DICTAT PENALTY - LOOKSPORT
Noutăți Superlig Video

Liderul din Turcia, Istanbul BB, a întâmpinat mari probleme în deplasarea cu Kayserispor. Formaţia la care joacă şi Cristi Săpunaru a deschis scorul prin Şamil Cinaz. Pentru că nu a fost sigur dacă mingea a depăşit linia porţii, arbitrul a apelat la proba video. Golul a fost validat şi Kayserispor visa la o mare victorie. Oaspeţii nu s-au lăsat, iar în al patrulea minut al prelungirilor au primit penalty. Şi de această dată, centralul a apelat la VAR. Acesta a avut suspiciunea unui henţ la Săpunaru, lucru confirmat ulterior de imagini. Fostul rapidist a contestat decizia arbitrului, dar acesta a arătat punctul cu var. Adebayor l-a învins pe Lung junior şi meciul s-a terminat 1-1. Jucătorul care a trecut pe la Real şi Arsenal a ajuns, astfel, la 2 goluri în acest campionat. Istanbul BB ocupă locul 1 în Superliga Turcă, cu 58 de puncte. Kayserispor se află pe 12, cu 33 de puncte.