VIDEO | KEȘERU A MARCAT GOLUL CARE O POATE CALIFICA PE LUDOGORETS ÎN „16-IMILE” EUROPA LEAGUE. BULGARII MAI AU NEVOIE DE O REMIZĂ CU FERENCVAROS BUDAPESTA - LOOKSPORT
Europa League Noutăți Video

Ludogorets a reușit să obțină un punct mare la Moscova, cu ȚSKA, 1-1, într-un meci din grupele Europa League. În direct pe Look Sport, Claudiu Keșeru a deschis scorul în minutul 66. Chiar dacă după 10 minute gazdele au reușit să revină și să egaleze prin Chalov, bulgarii ai șanse mari de calificare în „16-imile” Europa League.

Pentru asta Ludogorets mai are nevoie de un singur punct în ultimul meci, pe teren propriu, cu Ferencvaros. Ungurii au terminat la egalitate, 2-2 cu liderul Espanyol, echipă deja calificată în faza următoare a competiței și se află doar pe locul 3, cu 6 puncte, la o lungime în spatele bulgarilor.