VIDEO | KEȘERU, ONE MAN SHOW LA LUDOGORETS. ROMÂNUL A REUȘIT UN HATTRICK CU RUȘII DE LA ȚSKA MOSOCOVA - LOOKSPORT
Europa League Noutăți Video

Ludogorets s-a impus cu 5-1 în meciul cu ȚSKA Moscova, din cadrul grupei H a Europa League. Cu Claudiu Keșeru în zi de grație și cu Dragoș Grigore integralist, bulgarii au făcut spectacol, în direct pe LOOK SPORT 3. Iar Keșeru a fost în rolul principal: a reușit un hattrick de senzație, iar primul său gol reușit în minutul 52 a fost fantastic. Orădeanul a mai marcat de două ori în minutele 68 și 73, ultimul din penalty. Celelalte goluri ale bulgarilor au fost reușite de Wandersen și Lukoki, în minutele 48, respectiv 50, după ce rușii marcaseră primii, în minutul 11 prin Diveev.

Tot azi, în celălalt meci al grupei, Espanyol și Ferencvaros au terminat la egalitate la Barcelona, 1-1. Etapa viitoare, Ludogorets va jucala Budapesta cu Ferencvaros, iar ȚSKA Moscova va înfrunta pe teren propriu pe Espanyol.