Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO | Larisa Iordache, medalie de bronz la paralele, la Cupa Mondială de la Cairo

Gimnastica Publicat de Daian Cutu pe 5 iun 2021

Gimnasta Larisa Iordache a obţinut, sâmbătă, medalia de bronz la paralele, la Cupa Mondială Challenge, de la Cairo.

În finala de la paralele, Larisa Iordache a fost notată cu 13.166, cu care a obţinut medalia de bronz, fiind devansată de sportive din Ucraina şi Ungaria. Iordache va concura duminică şi în finala la bârnă.

Maria Holbură este rezervaă în finale la bârnă şi sol, după ce în calificări a fost notată cu 11.200, respectiv 11.750.

La masculin, Marian Drăgulescu a suferit o contractură la spate şi s-a retras înaintea calificărilor la sărituri, iar Andrei Muntean se va afla, duminică, în finală la paralele, după ce a fost notat cu 13.800 în calificări.

Larisa Iordache, Maria Holbură şi Marian Drăgulescu sunt calificaţi la Jocurile Olimpice de la Tokyo, iar competiţia de la Cairo este ultima lor verificare înaintea plecării în Japonia.