VIDEO |LAZIO O ÎNTOARCE PE RENNES ŞI ÎI OBLIGĂ PE FRANCEZI SĂ JOACE CU CUŢITUL LA OS ÎMPOTRIVA CFR-ULUI. CELEALTE REZULTATE ALE SERII ÎN EUROPA LEAGUE

Video Publicat pe 4 oct 2019

Lazio a reuşit să se impună în partida cu Rennes, 2-1, în grupa E din care face parte şi CFR Cluj. În direct pe LOOK SPORT, francezii au deschis scorul în minutul 55 prin Morel. Milinkovic-Savic a egalat în minutul 63, iar Immobile a fost decisiv, marcând în minutul 75.

În clasament Celtic e lider, iar CFR Cluj şi Lazio sunt pe locurile 2-3, cu câte 3 puncte, iar Rennes e ultima, cu un singur punct. Etapa viitoare, CFR Cluj se va deplasa în Franţa, la Rennes, pe 24 octombrie, iar scoţienii o aşteaptă pe Lazio la Glasgow.

În grupa F, Arsenal a făcut instrucţie pe teren propriu cu Standard Liege. În direct pe LOOK SPORT 2, Martinelli a deschis scorul în minutul 13 şi l-a majorat 3 minute mai târziu. Willock a dus scorul la 3-0, în minutul 22, iar Ceballos a stabilit rezultatul final, 4-0, în minutul 57.

În grupa A, Sevilla a învins greu, 1-0, echipa cipriotă APOEL. În direct pe LOOK SPORT 3, anadaluzii au lovit o singură dată, dar decisiv, prin Chicharito. Mexicanul a adus victoria echipei sale în minutul 17, iar Sevilla s-a instalat confortabil la şefia grupei cu 6 puncte din tot atâtea posibile, în timp ce ciprioţii sunt ultimii, fără niciun punct. Pe locurile 2, respectiv 3 se află Qarabag şi Dudelange, ambele cu câte 3 puncte. Azi, în meciul direct, azerii au învins-o pe Dudelange cu 4-1.

Celelalte rezultate ale serii:

Ferencvaros - Ludogorets 0-3, Feyenoord - Porto 2-0, Alkmaar - Manchester United 0-0, FC Astana – Partizan 1-2, Basaksehir- Monchengladbach 1-1, Beşiktas – Wolves 0-1, Braga – Slovan Bratislava 2-2, Oleksandriya – Gent 1-1, Saint Etienne – Wolfsburg 1-1, TSKA Moscova – Espanyol 0-2, Wolfsberger – Roma 1-1, Young Boys – Rangers 2-1. Arsenal - Standard Liege 4-0, Dudelange - Qarabag 1-4, Guimaraes - Frankfurt 0-1, Krasnodar - Getafe, Lugano - Dinamo Kiev 0-0, Malmo - FC Copenhaga 1-1, Rosenborg - PSV Eindhoven 1-4, Sevilla - APOEL 1-0, Sporting Lisabona - Lask Linz 2-1, Trabzonspor - FC Basel 2-2, Celtic - CFR Cluj 2-0.