Băluţă, integralist în partida pe care echipa sa a terminat-o la egalitate cu Mlada Boleslav. Mâine, în direct pe Look Plus, Nicuşor Stanciu are derby cu Plzen Băluţă, integralist în partida pe care echipa sa a terminat-o la egalitate cu Mlada Boleslav. Mâine, în direct pe Look Plus, Nicuşor Stanciu are derby cu Plzen
EXCLUSIV | Pleacă Chindriş într-un campionat de top? Dugandzic ajunge la FCSB? Marius Croitoru a oferit răspunsurile la Fotbal Look EXCLUSIV | Pleacă Chindriş într-un campionat de top? Dugandzic ajunge la FCSB? Marius Croitoru a oferit răspunsurile la Fotbal Look
EXCLUSIV | Marius Croitoru a vorbit la Fotbal Look despre una din cele mai mari probleme ale fotbalului românesc. De ce crede tehnicianul că jucătorii autohtoni eşuează în străinătate EXCLUSIV | Marius Croitoru a vorbit la Fotbal Look despre una din cele mai mari probleme ale fotbalului românesc. De ce crede tehnicianul că jucătorii autohtoni eşuează în străinătate
Noi detalii despre cazul care a şocat handbalul autohton. Comunicatul celor de la CSM Făgăraş Noi detalii despre cazul care a şocat handbalul autohton. Comunicatul celor de la CSM Făgăraş
VIDEO | Victorie de control. Dortmund - Hertha 1-0. Gazdele continuă cursa de urmărire a liderului şi îşi consolidează locul secund VIDEO | Victorie de control. Dortmund - Hertha 1-0. Gazdele continuă cursa de urmărire a liderului şi îşi consolidează locul secund
Prunea ţine cu jucătorii, care au decis să boicoteze meciul cu Voluntari. Declaraţia oficialului Prunea ţine cu jucătorii, care au decis să boicoteze meciul cu Voluntari. Declaraţia oficialului

VIDEO |LAZIO O ÎNTOARCE PE RENNES ŞI ÎI OBLIGĂ PE FRANCEZI SĂ JOACE CU CUŢITUL LA OS ÎMPOTRIVA CFR-ULUI. CELEALTE REZULTATE ALE SERII ÎN EUROPA LEAGUE

Video Publicat pe 4 oct 2019

Lazio a reuşit să se impună în partida cu Rennes, 2-1, în grupa E din care face parte şi CFR Cluj. În direct pe LOOK SPORT, francezii au deschis scorul în minutul 55 prin Morel. Milinkovic-Savic a egalat în minutul 63, iar Immobile a fost decisiv, marcând în minutul 75.

În clasament Celtic e lider, iar CFR Cluj şi Lazio sunt pe locurile 2-3, cu câte 3 puncte, iar Rennes e ultima, cu un singur punct. Etapa viitoare, CFR Cluj se va deplasa în Franţa, la Rennes, pe 24 octombrie, iar scoţienii o aşteaptă pe Lazio la Glasgow.

În grupa F, Arsenal a făcut instrucţie pe teren propriu cu Standard Liege. În direct pe LOOK SPORT 2, Martinelli a deschis scorul în minutul 13 şi l-a majorat 3 minute mai târziu. Willock a dus scorul la 3-0, în minutul 22, iar Ceballos a stabilit rezultatul final, 4-0, în minutul 57.

În grupa A, Sevilla a învins greu, 1-0, echipa cipriotă APOEL. În direct pe LOOK SPORT 3, anadaluzii au lovit o singură dată, dar decisiv, prin Chicharito. Mexicanul a adus victoria echipei sale în minutul 17, iar Sevilla s-a instalat confortabil la şefia grupei cu 6 puncte din tot atâtea posibile, în timp ce ciprioţii sunt ultimii, fără niciun punct. Pe locurile 2, respectiv 3 se află Qarabag şi Dudelange, ambele cu câte 3 puncte. Azi, în meciul direct, azerii au învins-o pe Dudelange cu 4-1.

Celelalte rezultate ale serii:

Ferencvaros - Ludogorets 0-3, Feyenoord - Porto 2-0, Alkmaar - Manchester United 0-0, FC Astana – Partizan 1-2, Basaksehir- Monchengladbach 1-1, Beşiktas – Wolves 0-1, Braga – Slovan Bratislava 2-2, Oleksandriya – Gent 1-1, Saint Etienne – Wolfsburg 1-1, TSKA Moscova – Espanyol 0-2, Wolfsberger – Roma 1-1, Young Boys – Rangers 2-1. Arsenal - Standard Liege 4-0, Dudelange - Qarabag 1-4, Guimaraes - Frankfurt 0-1, Krasnodar - Getafe, Lugano - Dinamo Kiev 0-0, Malmo - FC Copenhaga 1-1, Rosenborg - PSV Eindhoven 1-4, Sevilla - APOEL 1-0, Sporting Lisabona - Lask Linz 2-1, Trabzonspor - FC Basel 2-2, Celtic - CFR Cluj 2-0.