Flavio Briatore, operat pe inimă la Milano după descoperirea unei tumori benigne Flavio Briatore, operat pe inimă la Milano după descoperirea unei tumori benigne
Plecarea lui Hagi de la Farul a fost anunţată, iar ”Regele” recunoaşte: ”Am declarat că mi-aş dori să antrenez şi o altă echipă.”
Anca Todoni, eliminată în optimi la turneul WTA 125 de la San Luis Anca Todoni, eliminată în optimi la turneul WTA 125 de la San Luis
Locurile unde s-au desfăşurat Jocurile Olimpice din 1924 la Paris, o moştenire de patrimoniu Locurile unde s-au desfăşurat Jocurile Olimpice din 1924 la Paris, o moştenire de patrimoniu
CINEMARATON TV aniversează 7 ani cu un super concurs cu premii pentru iubitorii filmului românesc CINEMARATON TV aniversează 7 ani cu un super concurs cu premii pentru iubitorii filmului românesc
Proiect care vizează introducerea educaţiei nutriţionale ca materie în şcoli, promovat de vicepreşedintele Agenţiei Naţionale pentru Sport Proiect care vizează introducerea educaţiei nutriţionale ca materie în şcoli, promovat de vicepreşedintele Agenţiei Naţionale pentru Sport

VIDEO | LAZIO SE IMPUNE DRAMATIC ÎN DERBY-UL CU INTER. CELE DOUĂ ECHIPE FAC ROCADĂ ÎN CLASAMENT

Video Publicat pe 16 feb 2020

Lazio a obţinut o victorie mare cu Inter, 2-1, rezultat care face ca echipa din Roma să urce pe locul secund. În direct pe Look Sport 2, oaspeţii au deschis scorul în penultimul minut al primei reprize, când Young l-a învins pe Strakosha. După pauză, Lazio s-a mobilizat remarcabil şi a reuşit să egaleze prin eternul Immobile, care a transformat un penalty, în minutul 55.

După mai puţin de un sfert de oră, Milinkovic-Savic a dat lovitura de graţie Interului şi a înscris după un adevărat bombardament la poarta lui Padelli. S-a terminat 2-1 pentru Lazio, iar cele două echipe fac rocadă în clasament. Lazio a acumulat 56 de puncte şi se află acum pe poziţia secundă, la numai un punct în spatele liderului Juventus şi la două în faţa lui Inter, care a căzut pe treapta a treia a podiumului.