Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”

VIDEO | LAZIO ŞI-A SALVAT SEZONUL. VICTORIE ÎN FINALA CUPEI ITALIEI, TRANSMISĂ ÎN EXCLUSIVITATE PE LOOK PLUS

Video Publicat pe 16 mai 2019

Lazio Roma este noua deţinătoare a Cupei Italiei. Formaţia lui Simone Inzaghi a câştigat trofeul după ce a marcat două goluri în ultimele 10 minute ale finalei cu Atalanta, transmisă în exclusivitate pentru România de către LOOK PLUS. Cu un singur trofeu în palmares, şi acela obţinut în anii 60, trupa din Bergamo a început tare meciul de pe Olimpico. Gomez a avut prima ocazie în minutul 2. Jucătorii lui Gasperini au trecut apoi de câteva ori pe lângă gol la aceeaşi fază.

După intrarea lui Radu Ştefan, repriza bună a Atalantei a continuat cu ratarea lui Zapata. În debutul părţii secunde, tot nerrazurri au fost mai periculoşi, la şutul lui Castangne. Lazio a contat doar de două ori în ofensivă şi a marcat două goluri. Milinkovic Savic a deschis scorul după un corner în minutul 82. Corea a închis meciul pe contraatac, în minutul 90. După 2-0 cu Atalanta, Lazio a câştigat a şaptea Cupă a Italiei, dar şi dreptul de a evolua în viitoarea ediţie a grupelor Europa League.