Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu
Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-1, în direct la Prima Sport 1! Mailat deschide scorul VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-1, în direct la Prima Sport 1! Mailat deschide scorul
VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt
”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul ”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul

VIDEO | Leipzig şi-a consolidat locul 2 în Bundesliga, după victoria cu Augsburg

Bundesliga Publicat de Andrei Ionascu pe 13 feb 2021

RB Leipzig a câştigat meciul de pe teren propriu cu Augsburg, scor 2-1, în etapa a 21-a din Bundesliga, în direct pe Look Sport 2. Leipzig are trei victorii consecutive în campionat şi şi-a consolidat locul doi în clasament, fiind la patru puncte de liderul Bayern Munchen.

Leipzig şi-a confirmat supremaţia pe teren propriu în acest sezon, având 9 victorii în 11 meciuri. De cealaltă parte, Augsburg este o echipă în criză, cu patru eşecuri în ultimele cinci meciuri.

Leipzig a condus cu 2-0 la pauză, după reuşitele lui Olmo (38' - penalty) şi Nkunku (43'). Augsburg a jucat mai bine în repriza a doua şi a înscris din penalty, în minutul 77, prin Caligiuri.