”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | LEMINA, DECISIV PENTRU GALATA ÎN MECIUL CU RIZESPOR! GABONEZUL ŞI-A DUS ECHIPA ÎN SFERTURILE CUPEI TURCIEI

Video Publicat pe 23 ian 2020

Galatasaray s-a calificat în sferturile Cupei Turciei, după ce a trecut în această seară, pe teren propriu, de Rizespor, cu 2-1. În tur, cele două echipe au terminat la egalitate, 1-1.

În direct pe Look Plus, Buyuk a declanşat nebunia pe „Türk Telekom Arena”, când a transformat un penalty, în minutul 60, după un henţ în careu făcut de Ovacikli.

Numai că, un sfert de oră mai târziu oaspeţii au restabilit egalitatea pe tabelă, graţie reuşitei lui Ogulcan Caglayan, tot dintr-o lovitură de pedeapsă, dictată după un fault comis în careu de portarul Kocuk asupra lui Yan. Galata nu a dezarmat, iar gabonezul Mario Lemina, jucător adus din Premier League de la Southampton, i-a salvat pe fotbaliştii lui Fatih Terim şi a marcat golul victoriei, în minutul 83.