CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot
Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin

VIDEO | Leo Messi scrie istorie în Liga Campionilor! Recordurile argentinianului după meciul cu Ferencvaros

Champions League Publicat de Andrei Ionascu pe 20 oct 2020

Lionel Messi a reuşit un gol şi o pasă decisivă în meciul FC Barcelona – Ferencvaros, scor 5-1, în grupele Ligii Campionilor. Starul argentinian a mai bifat două recorduri în cea mai importantă competiţie inter-cluburi din lume.

• Meciul FC Barcelona – Ferencvaros a putut fi urmărit în direct pe Look Sport.

Leo Messi a deschis scorul din penalty, în minutul 27. Tot el a obţinut lovitura de la 11 metri.

Căpitanul Barcelonei devine primul jucător din istorie care înscrie în 16 sezoane consecutive de Liga Campionilor.

În plus, Messi a înscris în poarta a 36 de echipe diferite în Liga Campionilor, un record absolut!

În victoria cu Ferencvaros, Ansu Fati (42'), Coutinho (52'), Pedri (82') şi Dembele (89') au mai înscris pentru Barcelona. Singura reuşita a formaţiei maghiare a fost din penalty, în minutul 70, prin Kharatin. Fundaşul Gerard Pique a fost eliminat în minutul 68.

Toate rezumatele serii de Liga Campionilor pot fi văzute pe looksport.ro!

Sursa foto: Twitter FC Barcelona