EXCLUSIV | Gică Popescu, prima reacţie după demiterea lui Barrera: "Avem mai multe variante!" Revine Hagi? Răspuns ferm al "Baciului" EXCLUSIV | Gică Popescu, prima reacţie după demiterea lui Barrera: "Avem mai multe variante!" Revine Hagi? Răspuns ferm al "Baciului"
Marian Copilu nu ar fi de acord cu numirea lui Adi Mutu la CFR Cluj. E pregătit să-şi dea demisia dacă fostul atacant va fi alesul Marian Copilu nu ar fi de acord cu numirea lui Adi Mutu la CFR Cluj. E pregătit să-şi dea demisia dacă fostul atacant va fi alesul
Moment istoric: nicio echipă din Casa Liga 1 nu are pe bancă un antrenor care să fi câştigat titlul de campion! Petrea va rămâne singurul cu trofeu, după plecarea lui Contra Moment istoric: nicio echipă din Casa Liga 1 nu are pe bancă un antrenor care să fi câştigat titlul de campion! Petrea va rămâne singurul cu trofeu, după plecarea lui Contra
Zi nebună în Casa Liga 1. Viitorul Constanţa, a treia echipă care îşi demite antrenorul Zi nebună în Casa Liga 1. Viitorul Constanţa, a treia echipă care îşi demite antrenorul
Tabloul complet al optimilor din Cupa României! Cele 16 echipe calificate Tabloul complet al optimilor din Cupa României! Cele 16 echipe calificate
OFICIAL: FC Argeş şi-a prezentat noul antrenor, după ce i-a fost reziliat contractul lui Ionuţ Moşteanu OFICIAL: FC Argeş şi-a prezentat noul antrenor, după ce i-a fost reziliat contractul lui Ionuţ Moşteanu

VIDEO | Leo Messi scrie istorie în Liga Campionilor! Recordurile argentinianului după meciul cu Ferencvaros

Champions League Publicat de Andrei Ionascu pe 20 oct 2020

Lionel Messi a reuşit un gol şi o pasă decisivă în meciul FC Barcelona – Ferencvaros, scor 5-1, în grupele Ligii Campionilor. Starul argentinian a mai bifat două recorduri în cea mai importantă competiţie inter-cluburi din lume.

• Meciul FC Barcelona – Ferencvaros a putut fi urmărit în direct pe Look Sport.

Leo Messi a deschis scorul din penalty, în minutul 27. Tot el a obţinut lovitura de la 11 metri.

Căpitanul Barcelonei devine primul jucător din istorie care înscrie în 16 sezoane consecutive de Liga Campionilor.

În plus, Messi a înscris în poarta a 36 de echipe diferite în Liga Campionilor, un record absolut!

În victoria cu Ferencvaros, Ansu Fati (42'), Coutinho (52'), Pedri (82') şi Dembele (89') au mai înscris pentru Barcelona. Singura reuşita a formaţiei maghiare a fost din penalty, în minutul 70, prin Kharatin. Fundaşul Gerard Pique a fost eliminat în minutul 68.

Toate rezumatele serii de Liga Campionilor pot fi văzute pe looksport.ro!

Sursa foto: Twitter FC Barcelona