Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu
Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea

VIDEO | Leverkusen a ajuns pe locul doi în Bundesliga, după victoria clară cu Schalke

Bundesliga Publicat de Andrei Ionascu pe 6 dec 2020

Bayer Leverkusen a câştigat meciul din deplasare cu Schalke 04, scor 3-0, în etapa a 10-a din Bundesliga. Echipa antrenată de către olandezul Peter Bosz a urcat pe locul doi în clasament, fiind neînvinsă în acest sezon.

Leverkusen a făcut spectacol la Gelsenkirchen, creându-şi 24 de ocazii de gol. Singurul gol al primei reprizei a fost un autogol, al lui Thiaw, în minutul 10.

În repriza a doua, Baumgartlinger (67') şi Schick (78') au înscris pentru Leverkusen.

Schalke a ratat un penalty în minutul 72, prin Skrzybski.

Bayer Leverkusen este la un punct de liderul Bayern Munchen, în timp ce Schalke 04 este ultima clasată în Bundesliga, fără victorie în zece meciuri.

Sursa foto: Twitter Bayer 04 Leverkusen