Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5

VIDEO | Lewis Hamilton, în pole position în Marele Premiu de Formula 1 al Ungariei. Rivalul Max Verstappen va pleca al treilea

Formula 1 Publicat de Andrei Ionascu pe 31 iul 2021

Britanicul Lewis Hamilton (Mercedes) va porni de pe prima poziţie a grilei în Marele Premiu al Ungariei, a 11-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1. Pe poziţia a doua în calificări, transmise în direct pe Look Sport+, s-a clasat Valtteri Bottas (Finlanda, Mercedes), iar pe locul trei Max Verstappen (Olanda, Red Bull Racing).

Pentru Hamilton (36 de ani) este al 101-lea pole position din carieră, al treilea din acest an.

Punctul de interes al calificărilor din Ungaria a fost revenirea lui Verstappen, după accidentul suferit pe 18 iulie în Marele Premiu de Formula 1 al Marii Britanii. Verstappen a abandonat în primul tur la Silverstone, după o coliziune cu Hamilton.

Cursa de la Hungaroring (70 de tururi) va avea loc duminică, de la ora 16:00, în direct pe Look Sport.

Lewis Hamilton este la 8 puncte de Max Verstappen, liderul clasamentului general al piloţilor.

Marele Premiu de F1 al Ungariei a fost câştigat în 2020 de către Lewis Hamilton, care are şi cele mai multe victorii pe Hungaroring - 8.

Sursa foto: Twitter F1