Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină
NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania
I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman
Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele
Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami
Romeo Lavia, out pentru restul sezonului Romeo Lavia, out pentru restul sezonului

VIDEO | Liga Campionilor, play-off, retur: Young Boys Berna, Benfica şi Malmo merg în grupe!

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 24 aug 2021

Ziua de marţi a adus spectacol în prima zi a returului din play-off-ul Ligii Campionilor. Young Boys, Malmo şi Benfica merg în grupe.

Cei de la Young Boys au reuşit să se impună cu acelaşi scor ca în prima manşă, 3-2, în faţa celor de la Ferencvaros. Maghiarii au reuşit să egaleze, dar au avut un jucător eliminat şi nu au mai avut forţă.

Cel mai palpitant meci s-a jucat în Olanda, acolo unde Benfica, cu un om în minut a rezistat eroic. Portarul Vlachodimos a fost eroul partidei, acesta a avut parade de senzaţie la execuţiile celor de la PSV.

Malmo prinde şi ea un bilet în ultimul act. Campioana Suediei a cedat cu 1-2 în faţa lui Ludodgorets, la care Dorin Rotariu a fost doar rezervă, însă a mers mai departe, graţie succesului de pe teren propriu, cu 2-0.

Ferencvaros - Young Boys 2-3 (Wingo 18, Kovacevic 27 / Zesiger 5, Fassnacht 56, Mambimbi 90+3), în direct pe Look Sport. Echipele de start:

Ferencvaros: Dibusz - Wingo, Kovacevic, Blazic, Civic -  Laidouni, Somalia - Zachariassen, Uzuni - Boli, Mmaee

Young Boys: von Ballmoos - Maceiras, Camara, Zesiger, Garcia - Fassnacht, Martins Pereira, Sierro, Ngamaleu - Elia, Siebatcheu

Minutul 90+3: Elveţienii îşi securizează calificarea, prin golul lui Mambimbi din prelungiri.

Minutul 71: Henry Wingo intră tare în careu asupra unui adversar. Arbitrul dictează lovitură de pedeapsă, pe care Siebatcheu însă o ratează.

Minutul 64: Se complică situaţia celor de la Ferencvaros. Laidouni vede al doilea cartonaş galben şi este eliminat.

Minutul 56: GOL Young Boys! Ellia îl lansează pe Fassnacht, iar mijlocaşul elveţienilor restabileşte egalitatea.

Minutul 27: GOL Ferencvaros! Uzuni execută un corner, Mmaee e ridică peste un adversar şi marchează cu capul.

Minutul 11: GOL Ferencvaros! Wingo restabileşte egalitatea, iar maghiarii rămân cu şanse de calificare.

Minutul 5: GOL Young Boys! Zesiger are nevoie de doar câteva minute pentru a marca.

Ludodgoreţ - Malmo 2-1 (Nedyalkov 10, Sotiriou 59-penalty / Birmancevic 42), în direct pe Look Sport 3. Echipele de start:

Ludodgoreţ: Kahlina - Ikoko, Plastun, Verdon, Nedyalkov - Cauly, Badji, Goncalves - Wanderson, Sotiriou, Despodov

Malmo: Dahlin - Lewicki, Nielsen, Ahmedhodzic, Brorsson - Birmancevic, Innocent, Christiansen, Rieks - Colak, Berget

Minutul 59: Ludodgorets preia conducerea. Sotiriou înscrie din penalty. Bulgarii mai au nevoie de un gol pentru a trimite partida în prelungiri.

Minutul 42: GOL Malmo! Oaspeţii marchează în cele din urmă prin Birmancevic.

Minutul 16: Campioana Suediei revine rapid în meci, prin Rieks, dar reuşita e anulată de VAR, pentru offside.

Minutul 10: GOL Ludodgorets! Nedyalkov deschide scorul, cu o execuţie din interiorul careului.

PSV - Benfica 0-0, în direct pe Look Sport+. Echipele de start:

PSV: Mwene, Ramalho, Boscagli, Max - Van Ginkel, Sangare, Gotze - Madueke, Gakpo, Zahavi

Benfica: Vlachodimos - Gillberto, Otamendi, Verissimo, Morato - Mario, Weigl, Grimaldo - Taarabt, Silva, Yaremchuk

Minutul 32: Oaspeţii rămân cu un om în minus. Lucas Verissimo loveşte la un duel aerian un adversar şi primeşte al doilea cartonaş galben.