Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!”  | VIDEO EXCLUSIV
Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!” | VIDEO EXCLUSIV
Condamnat la nouă ani de închisoare pentru viol, Robinho acuză justiţia italiană de rasism
 VIDEO | Florin Stîngă, plin de optimism după victoria cu FCU Craiova: "Terminăm play-out-ul pe primul loc" VIDEO | Florin Stîngă, plin de optimism după victoria cu FCU Craiova: "Terminăm play-out-ul pe primul loc"
Nicolo Napoli, discurs ferm după înfrângerea cu Petrolul: "Cred că ne putem salva" Nicolo Napoli, discurs ferm după înfrângerea cu Petrolul: "Cred că ne putem salva"
Dan Alexa revine în fotbalul românesc! Destinaţie surprinzătoare Dan Alexa revine în fotbalul românesc! Destinaţie surprinzătoare
Sepsi a dat cărţile pe faţă după ce a izbucnit scandalul de dopaj: ”Plângea când m-a sunat. Poate de la sirop că a fost răcit!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Liga Campionilor, play-off: Sheriff Tiraspol, RB Salzburg şi Şahtior Doneţk, ultimele echipe care merg în grupe

Champions League Publicat pe 25 aug 2021

Ultima zi a preliminariilor Ligii Campionilor a adus o premieră. Sheriff Tiraspol este prima echipă din istoria Republicii Moldova care se califică în faza grupelor. Vecinii de peste Prut au jucat excelent din punct de vedere defensiv şi au terminat la egalitate, 0-0 cu Dinamo Zagreb.

RB Salzburg merge şi ea în grupe, după ce a trecut de Brondby, cu 2-1, scor cu care au triumfat şi în prima manşă.

Şahtior Doneţk dă lovitura. Ucrainienii au revenit de la 0-2 cu AS Monaco şi s-au calificat în prelungiri, graţie unui autogol nefericit al lui Aguilar.

Rezultatele din manşa tur a play-off-ului: Salzburg – Brondby 2-1, Sheriff Tiraspol – Dinamo Zagreb 3-0, AS Monaco - Şahtior Doneţk 0-1. Toate golurile pot fi văzute AICI.

Învinsele din aceste duble manşe vor merge în grupele Europa League.

Şahtior Doneţk - AS Monaco 2-2 (Marlos 75, Aguilar 114-autogol / Ben Yedder 18, 39), pe Look Sport+

Şahtior: Pyatov – Dodo, Marlon, Vitao, Matviyenko – Marcos Antonio – Tete, Maycon, Alan Patrick, Solomon – Traore.

Monaco: Nubel – Oliveira Silva, Badiashile, Maripan, Sidibe – Fofana, Tchouameni – Golovin, Volland, Gelson Martins – Ben Yedder.

Minutul 114: GOL Şahtior! Gazdele recuperează în propriul careu şi pleacă pe un contraatac 3 vs 3. Mudryk pătrunde în careu şi trimite o centrare la semiînălţime, balonul se loveşte de Aguilar, care trimite nefericit în proprie poartă.

Minutul 75: GOL Şahtior! Vicecampioana Ucrainei revine în meci, după un contraatac finalizat de Marlos.

Minutul 39: GOL AS Monaco! Henrique pătrunde în viteză în flancul stâng şi trimite în careu. Ben Yedder scapă din marcajul advers şi marchează cu aproape toată poarta goală.

Minutul 18: GOL AS Monaco! Volland şutează pe poartă, Pyatov respinge până la Ben Yedder, care deschide scorul.

Dinamo Zagreb – Sheriff Tiraspol 0-0, pe Look Sport

Dinamo Zagreb: Livakovic - Ristovski, Franjic, Peric, Moubandje - Misic, Gojak, Jakic - Ivanusec, Petkovic, Orsic.

Sheriff Tiraspol: Athanasiadis - Cristiano, Arboleda, Dulanto, Costanza - Addo, Thill - Traore, Kolovos, Yansane - Luvannor.

Brondby - Salzburg 1-2 (Maxso 62 / Sesko 4, Aaronson 10), pe Look Sport 3

Brondby: Hermansen – Borkeeiet, Maxso, Tshiembe – Bruus, Frendrup, Radosevic, Greve, Mensah  - Uhre, Hedlund.

Salzburg: Kohn – Ulmer, Wober, Solet, Kristensen – Seiwald, Camara, Aaronson – Sucic – Adeyemi, Sesko.

Minutul 62: GOL Brondby! Danezii reduc din diferenţă prin Maxso.

Minutul 10: GOL Salzburg: Campioana Austriei tranşează în mare parte soarta calificării, ajutată şi de eroarea portarului Hermansen, care i-a permis lui Aaronson să majoreze diferenţa.

Minutul 4: GOL Salzburg: Sesko preia impecabil şi deschide scorul cu un şut din interiorul careului.

Sursa foto: profimediaimages.ro