NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova
Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă" Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă"
VIDEO | Madison Square Garden s-a cutremurat! Final nebun în meciul câştigat de New York Knicks împotriva Philadelphiei 76ers VIDEO | Madison Square Garden s-a cutremurat! Final nebun în meciul câştigat de New York Knicks împotriva Philadelphiei 76ers
”Abia duminică după amiază doctorii au reuşit să mă stabilizeze”. Dezvăluire cutremurătoare făcută de Adrian Mititelu Jr. ”Abia duminică după amiază doctorii au reuşit să mă stabilizeze”. Dezvăluire cutremurătoare făcută de Adrian Mititelu Jr.
VIDEO | Meci uluitor în NBA! Denver Nuggets a recuperat un deficit de 20 puncte şi a învins-o pe LA Lakers în ultima secundă VIDEO | Meci uluitor în NBA! Denver Nuggets a recuperat un deficit de 20 puncte şi a învins-o pe LA Lakers în ultima secundă
VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out

VIDEO | Liverpool - Atletico 2-3 la capătul unui meci nebun! Cormoranii, eliminaţi în optimile Champions League, după prelungiri

Champions League Publicat pe 12 mar 2020
Atletico Madrid a reuşit surpriza optimilor UEFA Champions League. Spaniolii au câştigat în această seară returul confruntării cu FC Liverpool, 3-2 pe „Anflield” şi s-au calificat în sferturile de finală ale competiţiei, cu scorul general de 4-2. În tur, ibericii s-au impus acasă la limită, 1-0.

Olandezul Georginio Wijnaldum a deschis scorul pentru deţinătorii trofeului, cu 3 minute înainte de finalul primei reprize. Până la final nu s-a mai întâmplat nimic, chiar dacă Saul a introdus balonul în plasa porţii gazdelor, însă reuşita sa a fost anulată. La finele celor 90 de minute tabela indica 1-0 pentru Liverpool, după ce Atletico a câştigat în tur cu acelaşi scor. Drept urmare, conform regulamentului, s-a intrat în prelungiri.

Firmino a lovit încă din minutul 4 al primei reprize de prelungiri. scor la care britanicii erau calificaţi în sferturile competiţiei. Bucuria de pe „Anfield” a ţinut însă puţin. Introdus pe teren în minutul 56, în locul lui Diego Costa, Marcos Llorente a ieşit la rampă. În minutul 97, la numai 3 minute de la reuşita lui Firmino, atacantul adus de madrileni de la Alaves a profitat de gafa portarului Adrian şi a înscris cu un şut din afara careului. La acest scorul, spanioli erau calificaţi în sferturile UEFA Champions, iar deţinătorii trofeului eliminaţi încă din optimi. Dar asta nu a fost tot. În ultimul minut al primei reprize de prelungiri, Llorente a realizat „dubla”, tot cu un şut din afara careului, iar Atletico era cu un picior şi jumătate în faza următoare a competiţiei. Şi când se părea că nu se mai poate întâmpla absolut nimic, în ultimul minut de joc, Morata a mai răsucit o dată cuţitul în rana englezilor şi a marcat pentru 3-2.

Atletico s-a impus la final, 3-2, iar Liverpool suferă primul eşec pe teren propriu, în UEFA Champions League, după aproape 6 ani.