VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Liviu Ciobotariu, supărat după înfrângerea cu Universitatea Craiova: ”Se putea mai mult”

Hermannstadt Publicat pe 19 feb 2021

Liviu Ciobotariu, antrenorul echipei Hermannstadt, a analizat prestaţia echipei sale la finalul înfrângerii suferite cu Universitatea Craiova. Tehnicianul consideră că sibienii ar fi putut obţine mai mult de la această partidă, dacă ar fi jucat în prima repriză la fel de bine ca în a doua parte a jocului.

Ciobotariu a explicat că pentru Hermannstadt fiecare meci este ca o finală, indiferent de numele adversarului, şi că fotbaliştii săi trebuie să înveţe din greşeli şi să continue să facă lucrurile bune din această seară.

”Se putea mai mult dacă făceam şi prima repriză exact cum am jucat în a doua repriza. În prima repriză a fost un joc slab al nostru, trebuie să recunoaştem, chiar dacă veneam cu entuziasm. În a doua repriză puteam să şi egalăm, să plecăm cu un punct, nu ştiu dacă era meritat. Dar cu puţină şansă puteam să plecăm cu un punct dacă la ultima fază Matricardi reuşea să înscrie.

Am jucat cu toate trei, şi cu CFR, şi cu FCSB, şi cu Universitatea Craiova. Este clar că sunt echipe foarte bune, cu calitate, cu jucători foarte buni. Pentru noi fiecare meci este o finală. Noi avem nevoie de puncte şi încercăm să scoatem maximum din toate partidele. Important este să învăţăm din greşeli şi să continuăm lucrurile bune din a doua repriză. Şi chiar şi din meciul cu FCSB”, a declarat Liviu Ciobotariu, la finalul meciului.

Formaţia Universitatea Craiova a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Hermannstadt, în etapa a XXIV-a a Ligii I. Unicul gol al meciului a fost marcat de Cicâldău, în minutul 33.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vătăjelu, Papp, M. Constantin, Bancu - Nistor (Screciu '78), Mateiu, Cicâldău - Cîmpanu (Căpăţână '68), Ivan, Baiaram (Camara '78). Antrenor: Marinos Ouzounidis

FC Hermannstadt: Cristiano - Măţel, Matricardi, Scarlatache, Opruţ - Addae, Pires - C. Popescu (Belu '8/Elbers'81), Aosman (Karanovic '81), Mayoral - Bagaric (Sîntean'60). Antrenor. Liviu Ciobotariu

Cartonaşe galbene: Scarlatache '35, Pires '54, Matricardi '64

Arbitri: Horaţiu Feşnic – Vladimir Urzică, Valentin Avram – Iulian Dima

Observator: Nicolae Grigorescu