Bomba momentului în fotbalul mondial! Zidane şi încă un mega star francez vin la pachet din vară la unul dintre cele mai puternice cluburi din istorie

Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni” Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni”
VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami
Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul
VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League
VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider

VIDEO | Lovitură de teatru pe Arena Naţională! După Clinceni, FCSB s-a împiedicat şi de Chindia şi e în criză de rezultate

Fotbal Internațional Publicat pe 22 feb 2020

FCSB a terminat la egalitate cu Chindia, 1-1, într-un meci din etapa a 26-a a Ligii 1. A fost a doua remiză consecutivă pe teren propriu pentru echipa pregătită de Bogdan Argeş Vintilă, care nu se regăseşte în acest început de an. De altfel, în cele 5 meciuri oficiale din Liga 1, disputate în 2020, FCSB a obţinut o singură victorie, a pierdut două partide şi a terminat de două ori la egalitate.

În acestă seară, în direct pe Look Plus, bucureştenii au lovit primii, în minutul 14, când Miron, care a debutat la echipa lui Gigi Becali, a profitat din plin de eroarea lui Moldovan şi a deschis scorul. La adăpostul acestui avantaj fragil, gazdele au făcut pasul înapoi şi le-au permis dâmboviţenilor să pună în pericol poarta lui Vlad. Pe final, Chindia a cerut în două rânduri penalty la aceeaşi fază, dar centralul Sebastian Colţescu nu a dictat nimic. Faza a continuat însă, iar mingea a ajuns la Dangubic, care a restabilit egalitatea, cu un minut înainte de final. S-a terminat 1-1, rezultat care o încurcă pe FCSB în cursa de urmărie a liderului. După această remiză, bucureştenii acumulează 44 de puncte şi sunt pe locul 3, la 5 puncte în soatele lui CFR Cluj şi la unul în urma Craiovei. De altfel, Universitatea Craiova şi CFR Cluj se vor înfrunta mâine, de la ora 20.00, în direct pe Look Plus, în derby-ul ultimei etape a sezonului regular.