Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5

VIDEO | Ludogoreţ a câştigat al 10-lea titlu la rând în Bulgaria! Keşeru a înscris un gol în victoria cu Beroe, 3-1

Stranieri Publicat de Andrei Ionascu pe 4 mai 2021

Ludogoreţ Razgrad a câştigat al 10-lea titlu consecutiv în Bulgaria, un record, după victoria cu Beroe Stara Zagora, scor 3-1, în prima etapă a play-off-ului. Atacantul Claudiu Keşeru a înscris un gol.

Keşeru a intrat pe teren, în minutul 60, în locul olandezului Elvis Manu, şi a marcat în minutul 83.

Au mai înscris Despodov (27’) şi Yankov (79’) pentru Ludogoreţ, respectiv Makouta (38’) pentru Beroe.

Fundaşii Cosmin Moţi şi Dragoş Grigore nu au fost în lotul echipei Ludogoreţ pentru acest meci.

Cu patru etape rămase de disputat, Ludogoreţ are 67 de puncte, 14 peste ŢSKA Sofia, echipa de pe locul 2, şi 15 puncte peste Lokomotiv Plovdiv, echipa de pe locul 3.

Ludogoreţ Razgrad a depăşit recordul deţinut de ŢSKA Sofia, care a câştigat nouă titluri la rând în Bulgaria, între 1954 şi 1962.

Claudiu Keşeru (34 de ani) are 17 goluri în 23 de meciuri pentru Ludogoreţ, fiind golgheterul campionatului.