”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | LUPTĂ ACERBĂ PENTRU LOCUL 1 ÎN PORTUGALIA. PORTO, LA EGALITATE CU BENFICA DUPĂ ULTIMA VICTORIE

Noutăți Publicat pe 16 mar 2019

FC Porto a făcut spectacol în ultimul meci din Portugalia. Dragonii i-au dat trei goluri lui Maritimo şi sunt la egalitate de puncte cu liderul Benfica. Oaspeţii au făcut primul pas greşit în minutul 5, când Lucas Henrique a fost eliminat pentru fault. Înainte de a scoate cartonaşul, centralul a consultat şi proba video. În repriza a doua, după o altă probă video, Porto a primit 11 metri. Motivul acordării penalty-ului a fost un henţ. Alex Telles a transformat lovitura de pedeapsă şi gazdele conduceau cu 1-0. Porto nu s-a mulţumit cu atât şi a majorat avantajul prin Eder Militao. Tabela a fost închisă în minutul 88, de către Yacine Brahimi. Porto e pe 2 în Primeira Liga, cu 63 de puncte. Tot atâtea puncte are şi prima clasată Benfica. Maritimo se află pe 11, cu doar 27 de puncte.