Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Lupta pentru Liga Campionilor din Serie A. AC Milan a demolat-o pe Torino, Juventus s-a impus cu Sassuolo

Serie A Publicat pe 13 mai 2021

AC Milan a zdrobit, în deplasare, Torino. ”Diavolii” s-au impus cu un categoric 7-0, asigurându-şi în etapa a 36-a din Serie A trei puncte vitale în lupta pentru un loc de Liga Campionilor.

Theo Hernandez (min. 19 şi 62), Franck Kessie (min. 26), Brahim Diaz (min. 50) şi Ante Rebic (min. 67, 72 şi 69) au fost marcatorii lui AC Milan în umilinţa suferită de Torino. Ciprian Tătăruşanu a fost rezevă la câştigători.

Tot în lupta pentru un loc de Liga Campionilor, Juventus a câştigat cu 3-1 deplasarea cu Sassuolo. Vlad Chiricheş a evoluat pentru pierzători din minutul 56. Golurile partidei au fost marcate de Rabiot (min. 28), Ronaldo (min. 45) şi de Dybala (min. 66) pentru ”Bătrâna Doamnă”, în timp ce pentru echipa lui Chiricheş a marcat Raspadori, în minutul 59.

Atalanta şi-a câştigat şi ea meciul de pe teren propriu, contra celor de la Benevento, cu 2-0. Muriel (min. 22) şi Pasalic (min. 67) au marcat golurile victoriei. Rezultatul acesta o favorizează pe Cagliari, echipa lui Răzvan Marin, care cu remiza albă înregistrată acasă în faţa Fiorentinei s-a desprins la cinci puncte de Benevento, ocupanta locului 17 ce duce în Serie B, cu două etape înaintea finalului din Serie A. Marin a evoluat până în minutul 69 al meciului.

De asemenea, cu Ionuţ Radu pentru prima dată în carieră integralist la Inter Milano, campioana matematic din Serie A s-a impus cu 3-1 în meciul cu AS Roma. De la Inter au marcat Brozovic (min. 11), Vecino (min. 20) şi Lukaku, în minutul 90. De la romani a înscris Mkhitaryan (min. 31).

S-au mai jucat miercuri: Bologna – Genoa 0-2 (Zappacosta 13', Scamacca 61'), Lazio – Parma 1-0 (Immobile 90+5', Ştefan Radu a fost titular şi a fost înlocuit în minutul 57) şi Sampdoria – Spezia 2-2 (Pobega 15', 73' / Verre 32', Keita 80').