Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei

VIDEO | Magicianul Depay. Olandezul a reuşit două goluri senzaţionale în prima repriză a meciului cu Turcia, în direct pe Look Sport+

Fotbal Internațional Publicat de Andrei Ionascu pe 7 sep 2021

Memphis Depay a reuşit o ‘dublă’ de senzaţie în prima repriză a meciului Olanda – Turcia, transmis în direct pe Look Sport+ şi www.primaplay.ro, în preliminariile pentru Cupa Mondială din 2022.

Depay a început cu o pasă de gol pentru Klaasen, după o fază senzaţională în primul minut de joc.

În minutul 16, Klaasen i-a întors favoarea lui Depay şi i-a pasat decisiv. Fotbalistul Barcelonei a preluat mingea în careu şi a şutat către colţul lung.

În minutul 37, Olanda a primit un penalty, iar Depay a înscris cu o ‘scăriţă’ de efect, spre încântarea spectatorilor prezenţi pe Amsterdam Arena.

La meciul cu numărul 71 pentru Olanda, Memphis Depay (27 de ani) a reuşit golurile cu numărul 31 şi 32 din cariera internaţională.

Sursa foto: Twitter OnsOranje