VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei
VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului

VIDEO | MANCHESTER CITY DEFILEAZĂ LA ZAGREB. CE S-A ÎNTÂMPLAT ÎN MECIUL DECISIV PENTRU LOCUL SECUND

Champions League Publicat pe 11 dec 2019

Manchester City s-a impus fără prea mari probleme la Zagreb, 4-1 cu Dinamo, într-un meci din cadrul grupei C din UEFA Champions League. În direct pe Look Plus, croaţii au deschis scorul în minutul 10, când Olmo l-a învins pe portarul Bravo. Englezii au revenit în minutul 34, când Gabriel Jesus a restabilit egalitatea. Şi tot atacantul brazilian a marcat în minutele 50 şi 54, realizând hat-trick-ul. Foden a stabilit scorul final, 4-1, în minutul 84.

După acest succes, echipa lui Guardiola acumulează 14 puncte şi se califică fără niciun fel de emoţii în optimile UEFA Champions League de pe primul loc în grupă. În schimb, campionii Croaţiei termină grupa pe ultimul loc şi sunt practic eliminaţi din Europa.

În celălalt meci al grupei, Atalanta s-a impus în Ucraina, 3-0 cu Şahtior şi se califică de pe locul secund în optimile UEFA Champions League, chiar la prima sa participare în această competiţie.

Italienii au înscris în minutul 66 prin belgianul Timothy Castagne, după care gazdele au rămas în 10, din minutul 77, când Dodo a fost eliminat. Doar 3 minute mai târziu, astrele s-au aliniat perfect pentru Atalanta, care a majorat diferenţa graţie reuşitei lui Pasalic. N-a fost însă ultimul gol al meciului, pentru că Gosens a făcut 3-0 în minutele suplimentare.