Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu
Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.

VIDEO | Manchester United, Arsenal, Villarreal şi AS Roma s-au calificat în semifinalele Europa League. Seară de coşmar pentru Stanciu şi Slavia Praga

Europa League Publicat de Andrei Ionascu pe 15 apr 2021

Manchester United, Arsenal, Villarreal şi AS Roma s-au calificat în semifinalele Europa League. În direct pe Look Sport+, Arsenal a făcut spectacol la Praga, cu Slavia, şi a câştigat cu 4-0. Nicolae Stanciu a fost înlocuit la pauza meciului.

Cel mai echilibrat duel a fost între AS Roma şi Ajax. Olandezii au condus cu 1-0 şi au avut un gol anulat, apoi AS Roma a egalat pe contraatac.

Ajax a controlat jocul, dar s-a încheiat 1-1, după ce italienii au câştigat cu 2-1 la Amsterdam.

Manchester United şi Villarreal n-au avut emoţii cu Granada, respectiv Dinamo Zagreb.

Semifinalele UEFA Europa League sunt Villarreal – Arsenal şi Manchester United – AS Roma. Meciurile se vor disputa în dublă manşă, pe 29 aprilie şi 6 mai.

Finala UEFA Europa League se va juca în Polonia, la Gdansk, pe 26 mai.

Slavia Praga – Arsenal 0-4 (Pepe 18', Lacazette 21' - penalty, 77', Saka 25'), pe Look Sport+ (1-1 în tur)

• Kolar – Bah (Visinsky 46'), Holes, Zima, Boril (cpt) (Dorley 46') – Stanciu (Lingr 46'), Hromada (Masopust 46'), Provod – Sevcik, Kuchta, Olayinka.
  • Leno – Pablo Mari, Holding, Chambers – Saka, Xhaka, Partey, Ceballos, Smith-Rowe – Lacazette (cpt), Pepe

Roma – Ajax 1-1 (Dzeko 72' / Brobbey 48'), pe Look Sport / LOOK 4K (2-1 în tur)

• Pau Lopez – Mancini, Cristante, Ibanez – Karsdorp, Veretout, Diawara, Calafiori – Mkhitaryan, Lorenzo Pellegrini (cpt) – Dzeko.
  • Stekelenburg – Tagliafico, Martinez, Timber, Klaiber (Schuurs 22') – Gravenberch, Klaasen, Alvarez – Neres, Tadic (cpt), Antony (Brobbey 46').

Manchester Utd – Granada 2-0 (Cavani 6', Vallejo 90' - autogol), pe Look Sport 2 (2-0 în tur)

• De Gea – Wan-Bissaka, Tuanzebe, Lindelof, Alex Telles – Pogba (cpt) (Van de Beek 46'), Matic, Fred – Bruno Fernandes - Greenwood, Cavani.
  • Rui Silva – Neva, German (cpt), Vallejo, Foulquier, Gonalons (Molina 32'), Montoro – Machis, Herrera, Kenedy (Puertas 46') – Soldado (Suarez Charris 46').

Villarreal - Dinamo Zagreb 2-1 (Alcacer 36', Moreno 43' / Orsic 74'), pe Look Sport 3 (1-0 în tur)

• Rulli – Foyth, Albiol (cpt), Pau Torres, Pedraza – Trigueros, Capoue, Parejo – Gerard Moreno, Alcacer, Chukwueze.
  • Livakovic – Gvardiol, Theophile-Catherine, Lauritsen, Ristovski – Ademi (cpt), Jakic – Orsic, Majer, Ivanusec – Petkovic.

UPDATE 21:00 Plouă la Praga!

UPDATE 17:00 Manchester United este favorită să câştige Europa League, potrivit specialiştilor. Un triumf al 'diavolilor roşii' are cota 2.00, în timp ce un succes al echipei Villarreal a primit cota 6.00.

Nicolae Stanciu şi colegii săi de la Slavia Praga sunt la un pas de o mare performanţă, calificarea în semifinalele Europa League. Cehii au obţinut o remiză la Londra, cu Arsenal, 1-1, şi le-ar fi suficientă o remiză albă pentru a merge mai departe.

• UEFA Europa League, LIVE pe Look Sport, joi, de la 22:00
La Roma, Ajax are nevoie de o victorie la două goluri diferenţă, dar se califică şi cu un succes la limită, cu condiţia să marcheze de cel puţin 3 ori. În tur, la Amsterdam, italienii s-au impus cu 2-1.

Manchester United a făcut un pas important spre penultimul act al competiţiei, după ce a învins-o în prima manşă, în Spania, pe Granada, cu scorul de 2-1. Cealaltă reprezentantă a Spaniei în faza sferturilor de finală, Villareal, are un avantaj important în faţa croaţilor de la Dinamo Zagreb. În tur, ibericii s-au impus chiar la Zagreb cu scorul de 1-0, însă faptul că Dinamo a trecut în ultimul tur de Tottenham nu face decât să arate că est-europenii sunt capabili în continuare de surprize.

Iată programul complet al transmisiunilor posturilor Look Sport din faza sferturilor de finală a Europa League, cu menţiunea că toate meciurile se joacă de la ora 22.00: