Ultimele trei echipe calificate în grupele Ligii se decid în direct pe canalele Look. Midtjylland - Slavia Praga, de la ora 22:00, pe Look Plus. Echipele de start Ultimele trei echipe calificate în grupele Ligii se decid în direct pe canalele Look. Midtjylland - Slavia Praga, de la ora 22:00, pe Look Plus. Echipele de start
A antrenat 3 ani FCSB, dar se dezice de trecut: ”Eu am pregătit Steaua” A antrenat 3 ani FCSB, dar se dezice de trecut: ”Eu am pregătit Steaua”
Pablo Cortacero a vorbit cu Cornel Dinu. Ce propunere i-a făcut Pablo Cortacero a vorbit cu Cornel Dinu. Ce propunere i-a făcut
KuPS, un adversar facil, dacă este tratat de CFR cu seriozitate. Formă bună în campionat, dar lot de nivelul Ligii 2 din România KuPS, un adversar facil, dacă este tratat de CFR cu seriozitate. Formă bună în campionat, dar lot de nivelul Ligii 2 din România
Antrenorul lui KuPs recunoaşte superioritatea celor de la CFR Cluj. ”Au o echipă bună, cu jucători foarte buni, aşa că nu pot alege un singur jucător” Antrenorul lui KuPs recunoaşte superioritatea celor de la CFR Cluj. ”Au o echipă bună, cu jucători foarte buni, aşa că nu pot alege un singur jucător”
Negocierile, confirmate! Dinamo îşi ia fotbalist de naţională Negocierile, confirmate! Dinamo îşi ia fotbalist de naţională

VIDEO | Manchester United s-a chinuit 94 de minute să treacă de Copenhaga. Englezii, în semifinalele Europa League

Europa League Publicat pe 11 aug 2020

Manchester United a câştigat foarte greu meciul cu Copenhaga, din sferturile Europa League. A fost nevoie de reprizele adiţionale pentru ca englezii să meargă în penultima fază. Pe durata celor 90 de minute, scorul s-a menţinut egal, 0-0.

Manchester United a fost foarte aproape să deschidă scorul în minutul 45+1, doar că intervenţia VAR a stricat bucuria ”diavolilor”. Greenwood a marcat, dar la reluare arbitrul a sesizat un offside milimetric şi a anulat golul. Echipa lui Solskjaer a termiant timpul regulamentar cu 7 şuturi trimise pe poartă, dar asta nu a fost suficient să marcheze. În reprizele adiţionale Manchester United a făcut un meci mult mai bun, cu şi mai multe faze de poartă. Astfel, la patru minute de la reluarea meciului, 94, a reuşit să şi deschidă scorul, dintr-o lovitră de pedeapsă. Martial a fost faultat în careu, iar mijlocaşul portughez Fernandes a transformat.

S-a terminat 1-0, iar ăn semifinale Manchester United va juca împotriva învingătoarei din duelul Wolves – Sevilla.

Echipele de start:

Manchester United: Romero – Bissaka, Bailly, Maguire, Williams – Fred - Greenwood, Fernandes, Pogba, Rashford – Martial
Copenhaga: Johnsson – Varela, Nelsson, Bjelland, Boilesen – Biel, Stage, Zeca – Daramy, Wind, Jensen