VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei
VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului

VIDEO | Marcus Thuram, Joao Felix şi Duvan Zapata, remarcaţii serii în Liga Campionilor! Au reuşit câte o 'dublă'

Champions League Publicat de Andrei Ionascu pe 28 oct 2020

23 de goluri au fost înscrise marţi în runda a doua din grupele Ligii Campionilor. Francezul Marcus Thuram (Borussia Monchengladbach), portughezul Joao Felix (Atletico Madrid) şi columbianul Duvan Zapata (Atalanta) sunt singurii jucătorii care au reuşit câte două goluri.

• Meciurile din grupele Ligii Campionilor sunt în direct pe canalele Look Sport. Toate golurile pot fi văzute pe site-ul looksport.ro.

La primul sezon în Liga Campionilor, Marcus Thuram (23 de ani) a înscris de două ori în poarta lui Thibaut Courtois, în minutele 33 şi 58. Meciul Gladbach - Real Madrid s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

Joao Felix (20 de ani) a fost decisiv pentru Atletico Madrid, care a revenit de la 1-2 pe teren propriu cu Salzburg şi s-a impus cu 3-2. Mijlocaşul portughez a înscris în minutele 52 şi 85.

Unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale serii a fost Atalanta - Ajax, scor 2-2. Olandezii au condus cu 2-0 la pauză, dar italienii au egalat graţie 'dublei' atacantului columbian Duvan Zapata, care a înscris în minutele 54 şi 60.

Duvan Zapata este golgheterul la zi al Ligii Campionilor, ediţia 2020-2021, cu trei goluri.