Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele
Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami
Romeo Lavia, out pentru restul sezonului Romeo Lavia, out pentru restul sezonului
David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice
"Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor "Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor
Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf” Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf”

VIDEO | Marian Drăgulescu, medaliat cu argint la Cupa Mondială de la Varna. Competiţia a fost transmisă pe Look Sport

Gimnastica Publicat de Andrei Ionascu pe 31 mai 2021

Marian Drăgulescu a câştigat medalia de argint în finala de la sărituri, duminică, la Cupa Mondială de gimnastică artistică de la Varna (Bulgaria), cu o medie de 14,525 puncte. Competiţia a fost transmisă în exclusivitate în România pe Look Sport.

Drăgulescu (40 de ani), calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo în proba de sărituri, a fost notat cu 14,350 la prima săritură şi cu 14,700 la a doua.

Medalia de aur i-a revenit ucraineanului Nazar Cepurnîi, cu 14,700 (ambele note).

Vineri, Drăgulescu terminase calificările cu a şasea medie, 14,125.