Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor
NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României
Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată" Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată"
LIVE VIDEO | Real Madrid s-a calificat după 3-4 cu Man. City la loviturile de departajare! Bayern este cealaltă semifinalistă, după 1-0 cu Arsenal LIVE VIDEO | Real Madrid s-a calificat după 3-4 cu Man. City la loviturile de departajare! Bayern este cealaltă semifinalistă, după 1-0 cu Arsenal
VIDEO | Bayern îşi salvează sezonul! Kimmich îi duce pe bavarezi în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO | Bayern îşi salvează sezonul! Kimmich îi duce pe bavarezi în semifinalele Ligii Campionilor

VIDEO | Marius Croitoru, exasperat după ce Botoşani a primit gol în minutul 90+4! Antrenorul şi-a certat jucătorii pe teren

FC Botoșani Publicat de Andrei Ionascu pe 5 dec 2020

FC Botoşani a ratat dramatic victoria la Sfântu Gheorghe, după ce Sepsi a egalat în minutul 90+4, scor 2-2, în etapa a 12-a din Casa Liga 1. Antrenorul botoşănenilor, Marius Croitoru, a fost extrem de supărat şi a intrat pe teren pentru a-şi certa jucătorii.

FC Botoşani a condus cu 2-0, după reuşitele lui Tîrcoveanu (36') şi Keyta (53').

Sepsi a controlat repriza a doua, a redus rapid din handicap, prin Mitrea (55'), apoi a dat lovitura la ultima fază a meciului. Dimitrov a înscris în minutul 90+4, după mai multe erori în apărarea oaspeţilor.

Scos din sărite, Marius Croitoru a intrat pe teren şi a început să ţipe la jucătorii săi, care s-au apărat modest la ultima fază a meciului. Antrenorul a căzut în genunchi, şi-a scos bluza şi a dat cu ea de pământ. Chindriş şi Patache au fost ţintele principale ale reproşurilor lui Croitoru.

FC Botoşani are patru meciuri la rând fără victorie în Liga 1 şi ocupă locul 11 în clasament.

Sursa foto: Sport Pictures