Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”
VIDEO | Bîrligea, decisiv în Bănie. Atacantul speră să fie la EURO. ”Eu o să dau totul” VIDEO | Bîrligea, decisiv în Bănie. Atacantul speră să fie la EURO. ”Eu o să dau totul”
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund

VIDEO | Marseille a suferit primul eşec din acest sezon, 2-3 cu Lens

Ligue 1 Publicat de Andrei Ionascu pe 27 sep 2021

Olympique de Marseille a pierdut meciul de pe teren propriu cu Lens, scor 2-3, în etapa a opta din Ligue 1, în direct pe Look Sport 2 şi www.primaplay.ro. Este primul eşec pentru OM în acest sezon, în timp ce Lens a urcat pe locul doi în clasament.

Prima repriză a fost spectaculoasă pe ‘Velodrome’, cu patru goluri. Lens a condus cu 2-0, după reuşitele lui Sotoca (9’ – penalty) şi Frankowski (27’).

Scorul la pauză a fost egal, după ce Payet (33’, 45+2’) a reuşit o ‘dublă’ pentru Marseille.

În repriza a doua, ambele echipe au avut o abordare mai prudentă. Said, introdus pe teren în minutul 63, a dat lovitura pentru Lens în minutul 71.

Dimitri Payet, 34 de ani, a disputat meciul cu numărul 600 în carieră.

Pentru OM a fost prima înfrângere din acest sezon al campionatului francez, echipa coborând de pe locul 3 pe locul 2, cu 14 puncte. Marseille are un meci mai puţin.

Pe locul secund a urcat Lens, cu 15 puncte, la nouă puncte de liderul PSG.

Sursa foto: Twitter Olympique de Marseille