Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Marseille - Bordeaux 2-2. Gazdele au condus cu 2-0 la pauză! Un jucător a leşinat pe teren în minutul 5

Olympique Marseille Publicat de Andrei Ionascu pe 16 aug 2021

Olympique de Marseille a remizat pe teren propriu cu Bordeaux, scor 2-2, în etapa a doua din Ligue 1, în direct pe Look Sport 3, deşi a condus cu 2-0 la pauză. A fost primul meci cu spectatori pe Stade Velodrome din martie 2020 încoace.

Nigerianul Samuel Kalu a leşinat pe teren în minutul 4, în timp ce gazdele se pregăteau să execute o lovitură liberă. Fotbalistul oaspeţilor a fost preluat de medici şi dus la spital pentru investigaţii suplimentare.

Marseille a condus cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Cengiz Under (34’) şi Dimitri Payet (41’).

În repriza a doua, gazdele au fost de nerecunoscut şi n-au mai trimis niciun şut pe poartă. Timothee Pembele (51’) şi Remi Oudin (57’) au egalat pentru Bordeaux.

În minutul 88, Leonardo Balerdi a fost eliminat de la OM pentru un fault dur.

Marseille are 4 puncte după primele două etape, în timp ce Bordeaux a câştigat primul punct.

Sursa foto: Twitter OM