Athletic Bilbao - FC Sevilla 1-2. Oaspeţii întorc partida şi o egalează pe Atletico Madrid în La Liga Athletic Bilbao - FC Sevilla 1-2. Oaspeţii întorc partida şi o egalează pe Atletico Madrid în La Liga
Inter, doar egal cu Verona. Trupa lui Conte ratează şansa de a urca pe locul 3 în Serie A. Finalul de sezon se anunţă extrem de strâns la podium Inter, doar egal cu Verona. Trupa lui Conte ratează şansa de a urca pe locul 3 în Serie A. Finalul de sezon se anunţă extrem de strâns la podium
Victorie cu emoţii pentru liderul din Portugalia. Tondela - Porto 1-3 Victorie cu emoţii pentru liderul din Portugalia. Tondela - Porto 1-3
Rednic, după încă un eşec usturător pe banca Iaşiului. ”Am preferat să sacrific Cupa. Mai importantă pentru noi e menţinerea în Liga I” Rednic, după încă un eşec usturător pe banca Iaşiului. ”Am preferat să sacrific Cupa. Mai importantă pentru noi e menţinerea în Liga I”
Leo Grozavu, moderat în declaraţii după victoria contra celor de la Iaşi. Ce a spus despre scandalul cu Fulop Leo Grozavu, moderat în declaraţii după victoria contra celor de la Iaşi. Ce a spus despre scandalul cu Fulop
Istvan Fulop vrea Cupa României la Sfântu-Gheorghe. ”Aşteptăm cu nerăbdare finala!” Istvan Fulop vrea Cupa României la Sfântu-Gheorghe. ”Aşteptăm cu nerăbdare finala!”

VIDEO | MARSEILLE CÂŞTIGĂ CHINUIT LA TOULOUSE. ECHIPA LUI VILLAS-BOAS AJUNGE LA TREI VICTORII CONSECUTIVE ÎN LIGUE 1 ŞI URCĂ PE LOCUL 2

Video Publicat pe 25 nov 2019

Olympique de Marseille s-a impus în deplasare, 2-0 cu Toulouse, într-un meci din etapa a 14-a din Ligue 1 transmis în direct de Look Sport 3. Gazdele au rămas în 10 din minutul 41, când Moreira a văzut cartonaşul roşu, însă Marseille a deschis scorul târziu, în a doua jumătate a reprizei secunde.

Argentinianul Benedetto a spart gheaţa în minutul 76, iar Radonjic a marcat şi el după 3 minute, sârbul aflându-se la prima sa reuşită în Ligue 1. După acest succes, Marseille face 25 de puncte şi urcă pe locul secund, în timp ce Toulouse rămâne cu 12 puncte şi continuă să ocupe locul 19, penultimul în clasament.